3 خرداد 1403 ساعت 14:29

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

آنچه که یک دانشجو در سفر انفرادی باید رعایت کند

آنچه که یک دانشجو در سفر انفرادی باید رعایت کند

دانشجویان می بایست در سفرهای انفرادی، برخی نکات را در رفتارهای خود رعایت نمایند تا بتوانند سفری امن و لذت بخش داشته باشند. این مقاله که به قلم نویسندگان قدم یار به سرپرستی مهندس فرشاد مارچینی گردآوری شده است، سعی می شود به صورت خلاصه و با زبانی ساده در رابطه با سفر انفرادی جهت استفاده دانشجویان گرامی ارائه گردد.

فواید سفر انفرادی دانشجو

مسافرت تنهایی، به دانشجو کمک می کند تا کارهای سفر و برنامه های خود را با سلیقه خود انتخاب کند و این امکان را دارد که او با توجه به نیازای خود تصمیم بگیرد اما این سفر خطرات خاص خود را به دنبال دارد. نگرانی هایی چون سلامت جسمی، زمان های تنهایی و شاید کمبود تجهیزات مسافرتی (که این مورد را با کمی تعقل حل کرد).

 آنچه که یک دانشجو در سفر انفرادی باید رعایت کند

چرا سفر انفرادی؟

فایده دیگر سفر انفرادی این است که شکست و موفقیت دانشجو در کارها بستگی به خودش دارد و فرد دیگری نیست تا اظهار نظر کند و او می تواند برای روزهایش برنامه ریزی کند و به بازدید جاهای دیدنی و خرید بدون اینکه کسی با برنامه های قبلی سفر وی را خراب کند. شاید شما تمایل داشته باشید از یک قایق تفریحی استفاده کنید یا به همایش یا نمایشگاه یا کلاس آموزشی بروید یا هر تفریح دیگری که از آن لذت ببرید.
شاید دانشجو بخواهد تمام روز را روی یک قایق تفریحی بگذراند یا در یک کلاس آموزشی نام نویسی کند و یا در کمال آرامش و بدون نگرانی وقت گذارنی کند، کنار ساحل بنشیند و به امواج بنگرد یا کتاب بخواند. شاید او علاقه‌ای به دیدار از آبشار نیاگارا نداشته باشید و فقط بخواهید در یک جاده دراز رانندگی کنید.

ایمنی اولویت اول سفر انفرادی:

شاید دغدغه های امنیتی از مهم ترین نگرانی ها در سفر باشد، وقتی هیچ همراهی با دانشجو نمی باشد تا در مقابل افراد خطرناک و دزد و کلاهبردار و یا در برابر ناتوانی فیزیکی جسمی از وی مراقبت کند سفر کمی دشوار می شود. اما این موضوع به این دلیل نمی باشد که سفر دانشجویان گروهی نسبت به سفر انفرادی خطرات کمتری به دنبال داشته باشد. اگر شما بتوانید طوری رفتار کنید که مثل یک توریست به نظر نیاید و مثل مردم عادی باشید کمتر مورد توجه بقیه قرار می گیرید و سفر شما امنیت بیشتری دارد.

چند نکته دیگر برای دانشجویانی که به تنهایی سفر می کنند:

قبل از شروع سفر، از هزینه شروع تا پایان سفر آگاهی داشته باشید. در صورت استفاده از تاکسی، برخی راننده ها پول بیشتری در خواست می کنند اگر مبلغ کرایه تاکسی را از قبل نمی دانید، قبل از سوار شدن تاکسی از راننده کرایه را بپرسید و یا اگر بین وجه درخواستی از شما با مبلغی که میزان آنرا از قبل می دانستید تفاوت وجود دارد از تاکسی دیگری استفاده کنید.
مطلع باشید مکانی که جهت اسکان خود انتخاب کردید تا چه ساعتی باز می باشد تا اگر دیرهنگام به محل رسیدید مجبور نباشید تمام شب را در خودرو و یا شرایطی سخت تر بگذرانید.                                  
اغلب مدارک شناسایی تان را در تمام مدت سفر با خود داشته باشید، و سعی کنید در اماکن عمومی حضور داشته باشید خصوصا در ساعات انتهایی شب که مکان ها خالی از جمعیت می باشد. اعتماد به نفس داشته باشید و با هدف قدم بردارید.

سعی کنید دروغ نگویید و از خود داستان بی پایه درست نکنید، نمی توان شخصیت و تاریخ زندگی خود را تغییر داد شخصیت جدید اختراع نکنید. زمانی که تنها هستید و می خواهید آدرس بپرسید اجازه ندهید کسی متوجه تنهایی شما شود. بهتر است اینگونه بیان کنید: با یکی از دوستانم قرار ملاقات دارم لطفا مرا به سمت موزه راهنمایی کنید.
با خانواده یا آشنایان خود پیوسته با تلفن و یا ایمیل در ارتباط باشید و آنها را هم از وضعیت و برنامه های خود مطلع کنید. برنامه سفرتان را جایی یادداشت کنید و در صورت نیاز آنرا برای کسی که از او کمک می خواهید ارسال کنید.

موارد ایمنی در هتل / اعتماد به همه و هیچ کس!

از هدف های سفر انفرادی آشنایی با افراد جدید و فرهنگ و رفتارهای متفاوت می باشد که این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی برای شما می شود خوب است که تجربه های سفر خود را در اختیار دوستان جدید قرار دهید، ولی اینکه از آن ها بخواهید پولتان را برایتان حفظ کند درست نیست چون اخیرا کلاهبرداران زیادی وجود دارند که سعی می کنند به شما خیلی نزدیک شوند پس سعی کنید رابطه را در شرایطی نگه دارید که بتوانید از امنیت خود مطمئن باشید.

تجربه تنهایی و لذت بخش در سفر انفرادی

 

اگر دانشجویی منعطف هستید و به راحتی در لحظه واکنش نشان می دهید، سفر انفرادی برایتان آسان می باشد چون با رزرو آخرین لحظه سفر، می توانید از تخفیف ویژه ای برخوردار شوید. همچنین به کمک تور هایی که در آخرین لحظه فروش خدمات خود را ارزان می کنند. می توانید در یک هاستل با قیمت پایین اقامت کنید که به جای پرداخت مبلغ یک اتاق، تنها مبلغ یک تختخواب را پرداخت کنید. اقامتگاه های بین المللی امکانات بهداشتی و امنیتی بالایی برای دانشجویان بوجود می آورند و به افراد در هر رده سنی خدماتی ارزان ارائه می دهند.

فایلهای دانلودی

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

پیمایش به بالا