30 تیر 1403 ساعت 15:36

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

همه چیز در مورد آزمون SAT

آزمون SAT

مقدمه:

آزمون استاندارد SAT توسط College Board برای داشنجویان مقطع کارشناسی جهت ورود به دانشگاه‌ها برگزار می‌گردد. در این مقاله که به قلم نویسندگان قدم یار به سرپرستی مهندس فرشاد مارچینی گرد آوری شده است.سعی می شود به صورت خلاصه و با زبانی ساده در رابطه با آزمون SAT جهت استفاده دانشجویان گرامی ارائه گردد.

آزمون اس ای تی SAT  جنرال

آزمون استاندارد SAT اختصار یافته‌ی Scholastic Assessment Test است که توسط College Board برگزار می‌گردد، برای داشنجویان مقطع کارشناسی جهت ورود به دانشگاه‌ها مورد نیاز می‌باشد. اکثرا دانشجویان در سال‌های یازدهم و دوازدهم اقدام به شرکت در این آزمون می کند. مدت اعتبار این مدرک 5 سال می باشد.
آزمون SAT Subject نوع دیگری از این آزمون می‌باشد که در 5 رشته ریاضیات، تاریخ آمریکا و جهان، علوم و زیست شناسی، زبان‌های خارجی و ادبیات انگلیسی برگزار می‌گردد.
دانشجویان برای ورود به دانشگاه نیاز به SAT عمومی دارند. این آزمون در 6 مقطع در سال برگزار می‌شود که توسط سایت www.collegeboard.org  اعلام می‌گردد.
sat

این آزمون هر ساله در ماه های اکتبر، نوامبر، دسامبر، ژانویه، مارس، می و ژوئن ارائه می شوند.

بخش درک مطلب(Evidence-Based Reading):

این بخش شامل 52 پرسش چند گزینه ای از منابع متون ادبی کلاسیک یا معاصر آمریکا، متونی مرتبط با اقتصاد، روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، زیست‌شناسی، زمین-شناسی، شیمی و فیزیک که برخی متون شامل نمایه‌های اطلاعاتی مانند جدول، نمودار و یا گراف می باشند و دانشجو می‌بایست ظرف مدت 65 دقیقه به آن-ها پاسخ دهد. نمره منفی برای پاسخ‌های ناصحیح منظور نمی‌گردد و نمره این بخش بین 400 تا 800 می‌باشد.

بخش نگارش و آزمون زبانی(Writing and Language Test):

این بخش شامل 44 پرسش چند گزینه‌ای در قالب متن مشتمل بر نکات گرامری، ساختار جمله، کاربرد دستور زبان و قواعد نشان گذاری مورد پرسش قرار می‌گیرد و در نظر دارد که دستور زبان نوشتاری زبان انگلیسی را مورد آزمون قرار دهد که دانشجو می‌بایست ظرف مدت 35 دقیقه به آن‌ها پاسخ دهد. نمره منفی برای پاسخ‌های ناصحیح منظور نمی‌گردد. نمره این بخش بین 400 تا 800 می‌باشد.

بخش ریاضیات(Math):

این بخش شامل پرسش‌هایی مربوط به هندسه، آمار و احتمال و مثلثات که به صورت چند گزینه ای و برخی پاسخ محور می باشند. دانشجویان می بایست با انجام محاسبات مربوطه، پاسخ پرسش را به دست بیاورند. نمره منفی برای پاسخ‌های ناصحیح منظور نمی شود. نمره این بخش بین 400 تا 800 می‌باشد.

 SAT1

بخش ریاضیات شامل دو بخش:

بخش اول: این بخش شامل 20 پرسش می‌باشد که دانشجو می‌بایست ظرف مدت 25 دقیقه به آن‌ها پاسخ دهد. استفاده از ماشین حساب در این بخش غیرمجاز است.
بخش دوم: این بخش شامل 38 پرسش می‌باشد که دانشجو می‌بایست ظرف مدت 55 دقیقه به آن‌ها پاسخ دهد. استفاده از ماشین حساب در این بخش مجاز است.

بخش انشاء(Essay (Optional)):

این بخش مشتمل بر 3 مهارت خواندن، تحلیل و نگارش می‌باشد که در انتهای آزمون پس از بخش درک مطلب و بخش نگارش و آزمون زبانی قرار می‌گیرد. این بخش به صورت اختیاری می باشد و جزو لزومات برخی دانشگاه‌ها نمی باشد. دانشجو می بایست ظرف مدت 50 دقیقه به آن‌ها پاسخ دهد. نمره این بخش بین 2 تا 8 می باشد و به صورت مستقل گزارش می‌شود.

طریقه ثبت نام در آزمون اس ای تی SAT:

جهت ثبت نام در آزمون باید از طریق سایت www.collegeboard.org  بصورت آنلاین اقدام نمود.

دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه آزمون SAT

در این قسمت  سوالات و پاسخنامه آزمون SAT برای دانلود رایگان شما عزیزان قرار گرفته است.

دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه آزمون SAT

فایلهای دانلودی

عنوان فایل سال دانلود
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه آزمون SAT 2006 2006

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

اسکرول به بالا