6 خرداد 1403 ساعت 11:07

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

همه چیز در مورد آزمون DALF

آزمون DALF

مقدمه:

آزمون DalF دیپلم پیشرفته زبان فرانسوی است که پس از برگزاری امتحان و قبولی دانشجویان، از سوی مرکز مطالعات زبان فرانسه و وزارت آموزش فرانسه به آن‌ها داده می‌شود. در این مقاله که به قلم نویسندگان قدم یار به سرپرستی مهندس فرشاد مارچینی گرد آوری شده است. سعی می‌شود به صورت خلاصه و با زبانی ساده در رابطه با آزمون DalF جهت استفاده دانشجویان گرامی ارائه گردد.

DalF چیست؟


آزمون DalF که اختصار یافته‌ی Diplôme approfondi de langue française می‌باشد، دیپلم پیشرفته زبان فرانسوی است که پس از برگزاری امتحان و قبولی دانشجویان، از سوی مرکز مطالعات زبان فرانسه و وزارت آموزش فرانسه به آن‌ها داده می‌شود. DalF شامل دو قسمت C1 و C2 می باشد. در زبان فرانسه سطوح پایین‌تر و ابتدایی‌تر را با مدرک DELF ارزیابی می‌شود.

DalF چیست؟

نحوه‌ی برگزاری امتحان

امتحان C1:

این بخش شامل چهار قسمت درک شفاهی، درک نوشتاری، نوشتن و شفاهی می‌باشد که دانشجو می‌بایست حقداقل در هر بخش 5 نمره و از کل نمره 50 را کسب کند. دانشجو می‌بایست قسمت درک شفاهی را ظرف مدت 40 دقیقه و درک نوشتاری را ظرف مدت 50 دقیقه پاسخ دهد. در قسمت نوشتن دانجشو می‌بایست یک مقاله را ظرف مدت 2 ساعت و 30 دقیقه پاسخ دهد. و در قسمت آخر که شفاهی می‌باشد دانشجو می‌بایست ظرف مدت نیم تا یک ساعت در حضور مربیان صحبت و بحث کند.

DalF چیست؟

امتحانC2:

این بخش شامل دو قسمت می‌باشد. هر قسمت شامل نمره‌ای مابین 0 تا 50 است که برای قبولی در آزمون لازم است دانشجو حداقل نمره ۵۰ از کل و حداقل ۱۰ نمره در هر قسمت را کسب کند.
در قسمت شفاهی دانشجویان می‌بایست یک نوار 15 دقیقه‌ای را 2 بار گوش کنند و در مورد آن در حضور مربیان به مدت نیم تا یک ساعت بحث کنند و در قسمت نوشتن دانشجویان می‌بایست ظرف مدت 3 ساعت و نیم یک متن با رعایت ساختار جمله با ۲٫۰۰۰ کلمه بنویسند.

فایلهای دانلودی

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

پیمایش به بالا