29 خرداد 1403 ساعت 22:36

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

همه چیز در مورد آزمون YOS

آزمون YOS

مقدمه:

آزمون  YOS برای ورود دانشجویان تبعه خارجی از مقطع دیپلم به دانشگاه‌های ترکیه می‌باشد.  در این مقاله که به قلم نویسندگان قدم یار به سرپرستی مهندس فرشاد مارچینی گرد آوری شده است. سعی می‌شود به صورت خلاصه و با زبانی ساده در رابطه با آزمون YOS جهت استفاده دانشجویان گرامی ارائه گردد.

آزمون YOS  چیست؟

آزمون  YOS اختصار یافته‌ی Yabancı Oğrenci Sınavı می‌باشد که برای ورود دانشجویان تبعه خارجی از مقطع دیپلم به دانشگاه‌های ترکیه می‌باشد. آزمون YOS شامل دو قسمت می‌باشد. قسمت اول‌‌ آزمون YOS جهت سنجش استعدادهای آموزشی پایه شامل هوش و استعداد تحصیلی، ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی و جغرافیا در حد دوره دبیرستان و شامل 80 سوال تستی 5 گزینه‌ای در مدت 90 دقیقه به دو زبان انگلیسی و ترکی طراحی می‌شود و مبنای اصلی پذیرش دانشجو است، قسمت دوم آزمون سنجش سطح اطلاعات دانشجو به زبان ترکی است که در این آزمون به هر دانشجو نمره A یا B یا C داده خواهد شد که از سال 2010 به بعد توسط دانشگاه‌های معتبر ترکیه هرسال یک بار در ترکیه برگزار می‌شود. دانشگاه‌های ترکیه از طریق آزمون YOS از مقطع دیپلم به بعد اقدام به پذیرش می‌کنند. دانشجویان می‌بایست نمره‌ی قبولی و پذیرش دانشگاه را بیاورند در واقع کسب امتیاز و نمره نقش به سزایی در انتخاب رشته و پذیرش دانشگاه او دارد. شرکت منظم در کلاسهای YOS و یادگیری راهکارهای پاسخگویی به سوالات تستی طبق سرفصل‌های آزمون، کمک موثری در موفقیت و کسب امتیاز بالای دانشجو دارد. داشتن مدرک YOS و دبیرستان برای ورود به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور ترکیه الزامی می‌باشد. این آزمون برای‌ متقاضیان‌ خارجی‌ که‌ به‌ زبانهای‌ ترکی‌ استانبولی و انگلیسی صحبت می‌کنند ‌ برگزار می‌‌شود. گسترش آموزش عالی در ترکیه ، برای بقا در جهان مدرن امروزی، از لحاظ کمی و کیفی مهمترین و ابتدایی ترین هدف می‌باشد که طرحهای آموزشی و برنامه‌های اجراشده در زمینه آزمون YOS همگی گویای این امر می‌باشند. سازمان OSYM (مرکز انتخاب و جایگزینی دانشجو) مسئولیت انتخاب و جایگزینی دانشجویانی که در آزمون  YOSشرکت کرده‌اند و رتبه‌ی قبولی را کسب نموده‌اند در مؤسسات آموزش عالی و دانشگاههای معتبر ترکیه خواهد داشت.

YOS
معمولا آزمون یوس ۵ جوابی بوده و هر پاسخ غلط ۱/۴ امتیاز منفی خواهد داشت.

شرایط متقاضیان شرکت در این آزمون:

1-متقاضیان باید دانش آموز سال آخر دبیرستان یا فارغ التحصیل دبیرستان باشند.
2-متقاضیان باید جزء اتباع خارجی باشند.
3-در صورتی که یک متقاضی در بدو تولد تبعه ترکیه بوده و با گواهی وزارت کشور ترکیه از تابعیت این کشور خارج شده باشند باید برگه‌های مورد نظر را از وزارت کشور اخذ و ارائه نماید.
4-اتباع جمهوری ترکیه یا جمهوری ترک قبرس شمالی که دوره دبیرستان را به طور کامل در خارج از کشورهای فوق به اتمام رسانده باشند حق برخورداری از این قانون را دارا می‌باشند.

yos1

زمان آزمون:

آزمون YOS تقریبا از اواخر فرودین شروع می شود و هر دانشگاه بسته به تقویم آموزشی خود آزمون را برگزار می‌کند و تاریخ آنها اکثرا تداخلی با یکدیگر ندارد لذا داوطلبین نگران نباشند زیرا می‌توانند همزمان در آزمون چندین دانشگاه ثبت‌نام کنند.

دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه آزمون YOS

در ادامه مطلب برخی از آزمونهای برگزار شده سالهای قبل آزمون YOS  برای دانلود رایگان شما عزیزان قرار داده میشود.

دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه آزمون YOS 

 

فایلهای دانلودی

عنوان فایل سال دانلود
دانلود رایگان آزمون (B)YOS 2017
دانلود رایگان آزمون (B)YOS 2017
دانلود رایگان آزمون (A)YOS 2017
دانلود رایگان آزمون (A)YOS 2016
دانلود رایگان آزمون YOS 2013
دانلود رایگان آزمون YOS 2012

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

پیمایش به بالا