29 خرداد 1403 ساعت 13:37

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

10 پیشنهاد خاص برای پول درآوردن از اینترنت

اگر لپ‌تاپ یا گوشی هوشمند دارید و دنبال کار می‌گردید، پیشنهاد می‌کنیم روی ظرفیت فضای مجازی و توانایی‌های خودتان بیشتر حساب کنید.

۱۰ پیشنهاد خاص برای پول درآوردن از اینترنت

 

10 پیشنهاد خاص برای پول درآوردن از اینترنت

از وقتی پای اینترنت به زندگی روزمره ما باز شد، مشاغل جدیدی به‌واسطه همین فراگیری ظهور کردند که از بسیاری جهات با مشاغل سنتی متفاوت هستند. در مشاغل سنتی بایستی حتما در محل خاصی که احتمالا شرکت یا مغازه است، کار کنید. اما شغل‌های اینترنتی به محل کار ثابت وابسته نیستند؛ کافی است لپ‌تاپ و اینترنت‌تان به‌راه باشد، آن‌وقت از منزل یا در هر جای دیگری که باشید، می‌توانید کارتان را ارائه و کسب درآمد کنید.

مشاغل اینترنتی فرصتی خوب حتی برای کسانی به‌شمار می‌رود که در حال حاضر در مشاغل سنتی مشغول کارند و به فکر راهی برای کسب درآمد اضافه در اوقات فراغتشان می‌گردند. اگرچه امروزه خیلی‌ها صرفا از مشاغل اینترنتی ارتزاق می‌کنند، برخی هم مشاغل اینترنتی برایشان شغل دوم و منبع درآمد جانبی محسوب می‌شود. احتمالا شما هم بار‌ها به کسب درآمد از طریق اینترنت فکر کرده‌اید و بدتان نمی‌آید وارد بازار کار‌های اینترنتی شوید.

ما برایتان پیشنهاد‌هایی داریم که می‌توانید بسته به امکانات و مهارت‌تان روی این پیشنهاد‌ها بیشتر فکر و برنامه‌ریزی کنید و ببینید با کدام یک می‌توانید در روز‌هایی که بسیاری از ما تحت فشار اقتصادی هستیم، منبع درآمد خوبی برای خود و خانواده‌تان ایجاد کنید.

فروش محصول

به لطف اینترنت حالا دیگر برای فروش محصول لزوما نیازی به اجاره مغازه و تماس رودررو با مشتری نیست؛ هرکسی که این روز‌ها چیزی برای فروش داشته باشد، مثل آب خوردن می‌تواند به فروشنده‌ای در فضای مجازی تبدیل شود! در صورتی که از سرمایه و امکانات کافی برای راه‌اندازی وبگاه شخصی برخوردار نیستید، باز هم امیدوار باشید، زیرا باوجود بستر‌های حاضر و آماده‌ای مانند اینستاگرام دیگر نیاز حتمی به راه‌اندازی وبگاه نیست.

البته ناگفته نماند که فروش محصول به‌ظاهر ایده ساده و بدون چالشی است، اما در باطن نه! برای فروش موفق باید بر فوت و فن فروشندگی اینترنتی هم مسلط باشید. محصولاتی در فضای مجازی بهتر فروش می‌روند که به‌شکلی ترغیب‌کننده معرفی و ارائه شوند، طوری که میل به خرید واقعی در مخاطب زنده شده و از مشتری بالقوه یک مشتری بالفعل ساخته شود.

گرچه در فضای مجازی هیچ برخورد چهره‌به‌چهره‌ای صورت نمی‌گیرد، اما باز هم باید شیوه برخورد مشتری‌مدارانه را در پیش بگیرید. هرچه بازخورد‌های مثبت بیشتری دریافت کنید، در جلب اعتماد مشتریان جدید با چالش‌های کمتری روبه‌رو خواهید شد. یادتان باشد برای بقا در فروش اینترنتی باید بجنگید، چراکه بازار شلوغ و پررقابتی است!

بلاگری و تولید محتوا

تولید محتوا، پیشنهاد ما به شمایی است که در موضوع خاصی از مهارت و تخصص کافی برخوردارید و حرفی برای گفتن دارید. مثلا، اگر به مهارت آشپزی مسلط هستید، چرا شروع به تولید محتوا در زمینه آشپزی نمی‌کنید؟! البته این را هم بگوییم که بلاگری و تولید محتوا در زمینه موضوعی خاص تنها درصورتی به درآمدزایی می‌انجامد که مداوم و پیگیرانه باشد.

با تولید محتوای خوشخوان و مخاطب‌پسند می‌توانید پس از مدتی با تبلیغات کلیکی به درآمد برسید و به‌ازای کلیک‌های خوانندگان‌تان روی بنر‌های تبلیغاتی پول بگیرید. به همکاری در فروش و بازاریابی مجازی هم فکر کنید؛ مثلا می‌توانید از طریق تبلیغ لینک فروش محصولات آشپزی در فروشگاه‌های اینترنتی مشهور ایرانی هم کسب درآمد کنید. از این طریق به‌ازای خرید هر کاربر کمیسیون دریافت می‌کنید.

اجاره اقامتگاه

از دیگر راه‌های کسب درآمد به‌کمک فضای مجازی می‌توان به اجاره اقامتگاه اشاره کرد. این پیشنهاد به‌درد شمایی می‌خورد که ملکی بلااستفاده در منطقه‌ای با ویژگی‌های گردشگری خوب یا خوش‌آب و هوا و خاص دارید و علاقه‌مندید که از طریق اجاره اینترنتی خانه یا ویلای خود به مسافران کسب درآمد کنید.

در حال حاضر، وبگاه‌های ایرانی زیادی برای برقراری ارتباط بین صاحب ملک و مسافر وجود دارد که بین شما و گردشگران ارتباط برقرار می‌کند و برایتان فرصتی فراهم می‌کنند تا ضمن رعایت یک سری نکات به‌عنوان میزبان در حوزه گردشگری درآمد کسب کنید.

حسابداری

برخی خدمات مالی مانند حسابداری هم از ظرفیت خوبی برای کار اینترنتی برخوردارند. در حال حاضر برخی شرکت‌ها از حسابدار‌های غیرحضوری بهره می‌برند، بنابراین می‌توانید از طریق تبلیغ خود در فضای مجازی یا گشتن در وبگاه‌های کاریابی به کارفرمایان مختلفی وصل شده و از حرفه‌ای که بلدید، درآمد کسب کنید.

اما سطح مهارت‌تان باید در حد قانع‌کننده‌ای باشد تا بتوانید پیشنهاد‌های کاری خوبی به‌صورت دورکاری بگیرید. البته گاهی هم لازم است با کارفرمای طرف قرارداد هر از چند گاهی جلسه حضوری داشته باشید.

خدمات مشتری

خدمات مشتری در شرکت‌ها یعنی واحدی که مسوول پاسخگویی به تماس‌های مشتریان است؛ این تماس‌ها ممکن است تلفنی یا از طریق سیستم‌های چت باشد. بسیاری از شرکت‌ها برای این بخش به کسانی نیاز دارند که از منزل کار کنند و پاسخ مشتریان را بدهند. کافی است، علاوه‌بر خط تلفن و اینترنت پرسرعت، روابط اجتماعی بالایی داشته باشید تا بتوانید برای چنین مشاغلی درخواست بفرستید.

مدیریت شبکه‌های اجتماعی

مدیریت شبکه‌های اجتماعی فرصت درآمدزایی است که به‌واسطه فراگیر شدن بستر‌هایی مانند اینستاگرام به‌وجود آمده است. امروزه تقریبا هر کسب‌وکاری برای بیشتر دیده شدن از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کند و این یعنی بسیاری از شرکت‌ها به افرادی نیاز دارند که به مدیریت شبکه‌های اجتماعی وارد باشند؛ یعنی بتوانند کسب‌وکارشان را به مخاطبان بیشتری بشناسانند و با چالش‌های جذب مخاطب در شبکه‌های اجتماعی آشنا باشند. از مدیر شبکه‌های اجتماعی انتظار می‌رود با فوت‌وفن‌هایی که می‌داند، آورنده بازخورد‌های مثبت باشد و کسب‌وکار متبوعش را با وجهه خوبی میان کاربران شبکه‌های اجتماعی جا بیندازد.

برای موفقیت در این زمینه باید با مختصات شبکه‌های اجتماعی مختلف و تحلیل رفتار مخاطب آشنا باشید و مثلا بدانید نحوه برندینگ یک کسب‌وکار در توییتر با اینستاگرام چه تفاوت‌هایی دارد یا چگونه پست‌هایی به کلیک بیشتری می‌انجامند. خلاصه که کار ساده‌ای نیست، اما مهارتی است که با کسب تجربه و پشتکار به دست می‌آید و می‌تواند برایتان درآمدزا باشد.

نویسندگی

نویسندگی به‌صورت آزادکاری (فریلنسری) تقریبا شبیه بلاگری است، زیرا از منزل کار می‌کنید. با این تفاوت که بلاگر‌ها برای وبگاه یا صفحه اجتماعی خودشان محتوا تولید می‌کنند، اما آزادکار‌ها محتوای تولیدی‌شان را به کسی دیگر می‌فروشند. این روزها، بسیاری از شرکت‌ها برای بهتر شناخته شدن در فضای آنلاین به نویسندگان دورکار نیازمندند که برایشان در زمینه‌ای تخصصی یا بعضا عمومی، متن‌های جذاب و کلیک‌خور تولید کنند. نویسنده آزادکار که باشید، حتی می‌توانید همزمان برای چند جا بنویسید. البته در این مورد داشتن مهارت نویسندگی هم برای دریافت دستمزد خوب شرط است!

شاید حتی لازم باشد برای ثابت کردن خودتان در بازار کار آزادکارها، در ابتدا با دستمزد کم بنویسید. اما کافی است شرکت‌های متقاضی بفهمند شما نویسنده خوبی هستید، آن‌وقت می‌توانید حتی به‌صورت تمام‌وقت کار کنید و به درآمد باثبات‌تری برسید. برای مرور آگهی‌های شغلی مربوط به نویسندگی دورکار از وبگاه‌های کاریابی مشهور ایرانی که اغلب آن‌ها از شرکت‌های نوپای موفق هستند، غافل نشوید.

بسته آموزشی

برای کسب درآمد از رشته تخصصی خود نیازی نیست حتما معلم خصوصی شوید، حتی می‌توانید محتوایی را که خوب بلدید، در قالب بسته آموزشی تهیه کرده و بفروشید. لزوما هم به دروس مدرسه‌ای یا دانشگاهی فکر نکنید. بسته آموزشی شما می‌تواند درمورد هر موضوعی باشد؛ از موضوعات هنری مانند شمع‌سازی گرفته تا موضوعات تخصصی بازار کار مانند آموزش برندینگ.

برای موفقیت در این زمینه باید بتوانید موضوعات پیچیده را با زبان شیوا و قابل‌فهم برای مخاطب‌تان باز کنید. همچنین مهم است که بتوانید محتوای آموزشی خود را در قالب ویدئویی خلاقانه بسازید که از جذابیت بصری هم برخوردار باشد. علاوه‌بر همه اینها، باید به فنون بازاریابی هم مسلط باشید تا به مخاطبان هدف برسید. وگرنه بسته آموزشی شما گمنام باقی می‌ماند و از سوی جماعتی که باید دیده نمی‌شود!

معلم خصوصی

بسیاری از دانش‌آموزان برای درک کامل‌تر مطالب درسی از کلاس‌های خصوصی استفاده می‌کنند. فشار به‌خصوص کنکور باعث شده که خانواده‌ها برای افزایش احتمال موفقیت فرزندشان در این آزمون سرنوشت‌ساز در تدارک کلاس‌های خصوصی گوناگونی باشند که ناگفته‌های کلاس‌های مدرسه را برای دانش‌آموزان می‌شکافند. خلاصه که نیازی به توصیف بازار داغ مشتریان کلاس خصوصی نیست!

از آنجا که این روز‌ها با شیوع کرونا برگزاری کلاس‌های مجازی به روال عادی برای دانش‌آموزان و دانشجویان تبدیل شده و اینترنت پرسرعت هم در هر خانه‌ای پیدا می‌شود، نیازی نیست برای معلم خصوصی بودن از این منزل به آن منزل در رفت‌وآمد باشید. از طریق فضای مجازی می‌توانید حتی به جذب دانش‌آموز از سایر شهر‌ها هم فکر کنید.

اکنون وبگاه‌های ایرانی مختلفی وجود دارند که شما را به دانش‌آموزان متقاضی معلم خصوصی مرتبط می‌کنند. با ثبت‌نام در این قبیل سامانه‌ها می‌توانید خودتان را به جامعه دانش‌آموزی معرفی کرده و جذب مخاطب کنید. اما چون رقبای زیادی دارید، باید مهارت‌تان را در آموزش رشته تخصصی خود بالا ببرید تا امتیاز‌های بهتری از دانش‌آموزان بگیرید و محبوب‌تر شوید!

فروش صنایع‌دستی

محصولات دست‌ساز هم از بازار فروش خوبی در فضای مجازی برخوردارند. کافی است در شبکه‌های اجتماعی رایج حساب کاربری باز کنید و صنایع‌دستی و دست‌ساز‌های خلاقانه خود را برای فروش بگذارید. مهم‌ترین چالشی که برای این کار پیش رو دارید، متعادل‌کردن خرج کار با قیمت فروش محصول است، یعنی باید هزینه‌های ساخت محصول را طوری مدیریت کنید که پس از فروش نه‌تن‌ها هزینه تولید محصول جبران شود، بلکه سود هم کرده باشید.

منبع: تابناک جوان

((جدیدترین اخبار گلچین شده از سایت های معتبر خبری را در سایت قدم یار مشاهده نمایید.))
((کلیه اخبار در پرتال دانشجوی قدم یار، به صورت خودکار و توسط نرم افزار جستجوگر اتوماتیک گردآوری می‌گردد و این مجموعه در مورد محتوای اخبار ارائه شده هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد.))

فایلهای دانلودی

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

پیمایش به بالا