3 خرداد 1403 ساعت 13:40

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

ویزا و بیمه در تورهای گردشگری دانشجویی

ویزا و بیمه در تورهای گردشگری دانشجویی

در صورتی که دانشجو بخواهد ویزا خود را باطل کند و يا اقدام به سفر با تورهاي مسافرتی کند می بایست برخی قوانین را بداند. در این که مقاله به قلم نویسندگان قدم یار و سرپرستی مهندس فرشاد مارچینی گردآوری شده است، سعی می شود به صورت خلاصه و با زبانی ساده در رابطه با قوانین صدور ویزا و بیمه در تورها جهت آگاهی دانشجویان گرامی ارائه گردد.

بخشی از قوانین صدور ویزا

هنگامی که دانشجو تصمیم بگیرد تور را باطل کند اما ویزای خود را قبلا تهیه کرده باشد، شرکت می تواند به کمک سفارت صادر کننده ویزا، ویزا را باطل و هزینه ی این مراحل طبق ماده 11 به عهده مسافر دانشجو می باشد.
– در صورتی که گذرنامه توسط سفارتخانه در لحظات پایانی قبل از شروع سفر تهیه شود دانشجو باید مایحتاج سفر را از قبل آماده کرده باشد.
– هنگام ثبت نام دانشجو بایستی نیمی از هزینه تور را پرداخت و تا یک ماه قبل پرواز بقیه هزینه تور را پرداخت نماید.
– تامین و تبدیل پول سفر به صورت قانونی توسط خود دانشجو باید انجام شود.
– داشتن ضامن و تحویل ضمانت نامه معتبر برای سفرهایی که نیاز به ضامن دارد،برعهده مشتری و الزامی می باشد و در صورتی که سفارت خانه در زمینه ویزا با دانشجو کار داشته باشد و دانشجو در زمان مدنظر حاضر نشود طبق قانون ماده 11 پیگیری خواهد شد.
– اگر دانشجو مدارک مورد نیاز را به موقع به سفارت خانه تحویل ندهد تحت هر شرایطی سفارت از صدور ویزا خود داری کند دانشجو حق اعتراض ندارد و شرکت می تواند پس از کسر هزينه های انجام شده (مانند بليت هواپيما چارتر، کنسلی هتل و ويزا و …) بقیه مبلغ را به دانشجو عودت دهد.
– در صورتی كه دانشجويی به صورت گروهی ثبت نام کنند و سفارت به دلیلی صدور ويزا برای هر کدام از افراد را کنسل کند بقیه باید به سفر ادامه دهند در غیر این صورت مطابق ماده 11 اين قرارداد جرائم متعلقه را پرداخت کنند.
– در جرايم متعلقه برای بستگان درجه يک در ماده 11 نیمی از هزینه باید پرداخت شود و در مورد افرادی که موفق به تهیه ویزا نشده اند، طبق تبصره 6 از ماده 16 عمل خواهد شد.

بیمه تورهای داخلی و خارجی

 ویزا و بیمه در تورهای گردشگری دانشجویی

بیمه از وظایف اجتماعی مدیران آژانس ها در سفرهای یک و چند روزه داخلی:
اين نوع بيمه دارای (خسارت های جانی) می باشد به عبارتی اگر برای بازدید کننده در طول برنامه سفر اتفاقی بیفتد شامل این بیمه می شود.

این بیمه شامل حوادث و اتفاقات زیر نمی شود:

1. آسیبی که از تصادف و اتفاقاتی که از طریق وسایل نقلیه مثل: موتور، ماشین، قطار و … برای توریست به عنوان سرنشین یا رهگذر رخ می دهد. غیر قابل انکار است که خسارت وارده از این وسایل نقلیه توسط بیمه وسایل نقلیه پرداخت می شود.
2. گردشگری که در بازدید از مکان هایی مثل: سواحل قانونی، پارک، غار و …،کل مکان های قانونی که دارای مجوز هستن دچار آسیب و خسارت شوند. غیر قابل انکار است خسارت وارده در این موارد توسط بيمه ویژه همان اماکن پرداخت می شود.
دانشجوانی که در برنامه های بازدید از مکان هایی مانند (پارک ها، سواحل قانونی، غار ها، تله کابین ها، پیست اسکی و قایق سواری در آب های خروشان) و کلیه اماکن قانونی و دارای مجوز دچار حادثه و خسارت شوند.
3. گردشگرانی که سانحه ای خارج از چارچوب اصلی سفر برایشان رخ می دهد.
این بیمه بعد از انجام کارهای پزشکی و پرداخت همه ی هزینه توسط خود و تحویل مدارک پزشکی به شرکت بیمه کننده و در نهایت سپری شدن مراحل قانونی فرد می تواند پرداختی های خود را دریافت کند. این پیگیری ها می تواند توسط خود فرد یا وکیل قانونی انجام شود.
“استفاده از بیمه تکمیلی می تواند بیشتر دانشجو را مورد پوشش بیمه ای قرار دهد”

بیمه سفرهای خروجی

تعریف:

این بیمه همه ی مبالغی را که به دلیل خسارت وارد شده به شخص بیمه گذار چه در زمینه درمانی و چه در زمینه تاخیر حرکت و … را پرداخت می کند.

الف: حمایت های بیمه و مزایای شخصی

هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان
پرداخت هزینه های فوری دندانپزشکی
کل مخارج مربوط به جابجایی به درمانگاه، بیمارستان و یا در صورت تشخیص پزشک معالج در شرایط وخیم بیمار؛ برگرداندن بیمار به کشور و محل زندگی فرد می باشد.
تمام هزینه مربوط به انتقال اعضای خانواده بیمه گذار در صورت بستری بیش از 10 روز فرد و یا مرگ ناگهانی و در صورت عدم امکان استفاده از وسیله ای که با آن به سفر آمده اند و یا هزینه ی انتقال جسد فوت شده بیمه گذار به کشور محل زندگی خود فرد.

هزینه های اتفاقی بیمه گذار در صورت مرگ یکی از اعضای خانواده؛ تا اقوام درجه 2؛ در صورتی که نتوان از وسیله ای که با آن سفر شروع شده است، استفاده کرد.
هزینه ارسال پیام های ضروری بیمه شونده که مرتبط با اتفاقاتی که زیر پوشش این بیمه نامه می باشد و تسلیم کردن اطلاعات مرتبط با مراکز درمانی، داروخانه و پزشکان و … حوالی اقامتگاه بیمه گذار در خارج از کشور.
حواله مبلغ نقد تا سقف 850 یورو طبق مندرجات بیمه نامه.
هزینه هایی در رابطه با تعویض یا گم شدن مدارکی مثل پاسپورت، گواهینامه رانندگی، شناسنامه در خارج از کشور تا هزینه 200 یورو.
هزینه های مربوط به جایگزینی های لازم جهت اخذ یک نسخه جدید از مدارک گم شده شامل پاسپورت، گواهینامه رانندگی، شناسنامه در خارج از کشور تا سقف 200 یورو.

ب: حمایت ها و مزایای مرتبط با بار سفر

1- پرداخت غرامت هزینه های گمشدن باری که به هواپیما تحویل داده شده تا سقف 200 یورو
2- پرداخت غرامت هزینه های مربوط به تهیه نیازهای اساسی بدلیل تعویق ورود بار تا 6 ساعت تا سقف 100 یورو
3- عرضه راهنمایی های لازم در زمینه گزارش سرقت یا کم بودن بار به بیمه گذار و کمک برای پیدا کردن موارد ذکر شده.

ج: حمایت جهت تاخیر در حرکت

جبران هزینه جابجایی و اسکان در هتل و غذا بدلیل دیرکردن در حرکت، حداقل 6 ساعت تا سقف 180 یورو.
بیمه های منطقه ای
بیمه محلی
هزار دلار آمریکا هزینه پزشکی …
این بیمه از زمان ورود دانشجو به کشور مقصد قابل استفاده می باشد. فرد ابتدا هزینه های درمانی را به دلار پرداخت می کند و بعد با مراجعه بیمه شده هزینه های پرداختی را در کشوری که دچار سانحه شده دریافت می نمایید.

فایلهای دانلودی

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

پیمایش به بالا