3 خرداد 1403 ساعت 13:35

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

همه چیز در مورد آزمون TOEIC

آزمون TOEIC

مقدمه:

آزمون TOEIC آزمونی چهار گزینه ای است که مهارت افراد غیر انگلیسی زبان را در استفاده از انگلیسی برای فعالیت های کاری روزمره در محیط های بین المللی مورد ارزیابی قرار می دهد. در این مقاله که به قلم نویسندگان قدم یار به سرپرستی مهندس فرشاد مارچینی گرد آوری شده است.سعی می شود به صورت خلاصه و با زبانی ساده در رابطه با آزمون TOEIC جهت استفاده دانشجویان گرامی ارائه گردد.

آشنایی با آزمون TOEIC

TOEIC

آزمون TOEIC اختصار یافته ی Test of English for International Communication می‌باشد آزمونی چهار گزینه ای است که مهارت افراد غیر انگلیسی زبان را در استفاده از انگلیسی برای فعالیت های کاری روزمره در محیط های بین المللی مورد ارزیابی قرار می دهد. این آزمون توسط خدمات آزمون سازی آموزشی در پرینستون، نیو جرسی، به وجود آمد، ولی امروزه مالکیت و راهبری آن به طور کامل در اختیار دفتر ژاپنی توئیک در توکیو می باشد.
بخش خواندن و شنیدار شامل 200 سوال چند گزینه‌ای که ظرف مدت 2 ساعت دانشجو می‌بایست به آن‌ها پاسخ دهد. هر یک از دانشجویان در درک خواندن و درک شنیدار نمراتی مجزا دریافت می‌کنند که امتیاز آن از 5 تا 495 محسوب می شود. میزان نمره ی نهایی دانشجویان بین 10 تا 990 امتیاز می باشد.
مدرک آزمون TOEIC در پنج رنگ متناسب با نتایج بدست آمده ارائه می شود:
نارنجی (10-215)
قهوه ای (220-465)
سبز (470-725)
آبی (730-885)
طلایی (860-990)
بخش گفتار و نوشتار آزمون TOEIC  در سال 2006 به بخش های قبل اضافه شد. دانشجویان نمراتی مجزا برای هر یک از دو آزمون دریافت می کنند. تلفظ، واژگان، گرامر و سلامت گفتار دانشجویان در بخش گفتار و واژگان، گرامر و سازماندهی و انسجام را در بخش نوشتار مورد ارزیابی قرار می گیرد. دانشجویان در پاسخ گویی به سوالات نیازی به دانستن اصطلاحات تخصصی تجاری ندارند در واقع این سوالات به گونه‌ای می‌باشند که دانشجویان بتوانند در محیط کاری به زبان انگلیسی تعامل کنند.

toeic1

بخش گفتار آزمون TOEIC حدوداً 20 دقیقه و بخش نوشتار ظرف مدت 60 دقیقه انجام می شود. میزان نمره ی هر یک از این دو بخش بین 0 تا 200 است که تسلط داوطلبان به 8 سطح تقسیم بندی می‌شود.

فایلهای دانلودی

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

پیمایش به بالا