3 خرداد 1403 ساعت 14:03

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

جذابیت های نمایشگاه قرآن برای دانشجویان

جذابیت های نمایشگاه قرآن برای دانشجویان

نمایشگاه قرآن قسمت­ های خوب و جذابی هم برای دانشجویان نیز دارد و می­ توانند از قسمت­ های مختلف آن استفاده نمایند. در این مقاله که به قلم نویسندگان قدم یار به سرپرستی مهندس فرشاد مارچینی گردآوری شده است، سعی می­ شود به صورت خلاصه و با زبانی ساده در رابطه با جذابیت نمایشگاه قرآن جهت استفاده دانشجویان گرامی ارائه گردد.

 جذابیت های نمایشگاه قرآن برای دانشجویان

برگزاری نمایشگاه قرآن در باغ موزه دفاع مقدس موجب اعتراض شدید مردم قرار گرفت، به صورتی که باعث کم شدن استقبال آنان از نمایشگاه شد.
نمایشگاه قرآن در روزهای ماه مبارک رمضان به طور منظم پیش از آغاز ماه مبارک رمضان، به دلیل استقبال فراوان مردم و دانشجویان برگزار می­ شود و تقریباً تا پایان دهه دوم ماه مبارک ادامه پیدا می­ کند.
اما در سال­ های اخیر، به دلیل تغییر مکان برگزاری نمایشگاه و تاخیر در زمان برگزاری آن، نظم و انظباط برگزاری نمایشگاه کاهش پیدا کرده است.

استقبال فراوان دانشجویان از نمایشگاه قرآن

برگزاری جلسه­ های قرآنی با قاریان و عوامل دست اندرکار از برنامه ­های همیشگی مراسم ایام ماه مبارک رمضان می­ باشد. استقبال دانشجویان از این برنامه ­ها و هر برنامه ­ای که در رابطه با قرآن باشد عملاً نقش مهمی در توسعه این برنامه­ ها را ایفا می­ نمایند.

دانشجو پررنگ، مسئولین کم رنگ

انتقال نمایشگاه قرآن از مصلی نماز جمعه تهران به باغ موزه دفاع مقدس موجب نارضایتی عموم مردم شد در صورتی که موجب کاهش استقبال آن­ها از نمایشگاه نسبت به قبل شده است. هرچند مصلی نماز جمعه تهران هم جای مناسبی برای برگزاری نمایشگاه نمی­ باشد ولی تا زمانی که جای مناسبی در نظر گرفته نشود باید در مکانی مناسب که برای رفت و آمد مردم مزاحمت ایجاد نکند.

تاخیر برگزاری نمایشگاه قرآن

مسئولین برگزاری نمایشگاه قرآن بیان کرده­ اند نمایشگاه قرآن در هفتم تیر ماه سال جاری در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می ­شود. ایران هم مانند دیگر کشورهای اسلامی توجه خاصی به مهم­ ترین کتاب آسمانی قرآن دارد و سعی می­ شود مردم را به روش­ های مختلف به قرآن نزدیک کند.

شیوه برگزاری مراسم قرآنی در کشورهای دیگر

برگزاری برنامه­ های ماه مبارک رمضان و قرآن کریم در این ماه در کشورهای اسلامی از جمله مالزی نشان دهنده اهمیت مسائل دینی در این کشورها می­ باشد. در مالزی مراکز اسلامی جز مساجد هم نیز در ماه مبارک رمضان برنامه­ های فرهنگی و دینی برای سنین مختلف خصوصاً برای دانشجویان در نظر دارد که استقبال فراوانی از آن می­ شود.
کلاس­ های آموزش قرآن و قرائت این کتاب آسمانی نیز در ماه مبارک رمضان در مساجد مالزی طرفداران فراوانی دارد که با نظم و ترتیب برگزار می­ شود و افراد زیادی جهت قرائت قرآن به مساجد می­ روند.

مشکلات برگزاری نمایشگاه قرآن

سال جاری هم با شروع برگزاری نمایشگاه قرآن اعتراض­ های جدیدی از سوی مردم در قبال مکان برگزاری نمایشگاه به وجود آمده است هر چند بیشتر مردم سال قبل اعتراض شدیدی به برگزاری نمایشگاه در باغ موزه دفاع مقدس داشتند و این امر سبب کم شدن بازدید از نمایشگاه شده بود.
علاوه بر اعتراض مردم، غرفه­ داران هم معترض بودند. برخی از اعتراض­ های مردم به دلیل دسترسی تقریباً دشوار به باغ موزه، وجود غرفه در چادرهای گرم، نبود اتوبوس برای جابجایی بوده و از مشکلات اصلی غرفه داران کم شدن ساعت کار و نفروختن محصولات می­باشد که همه این مسائل باعث کاهش فروش محصولات غرفه داران شده است.

محبوب­ترین قسمت­ های نمایشگاه قرآن

بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن مانند سایر نمایشگاه­ ها نکات مثبت و منفی زیادی دارد، موجب افزایش شناخت عموم مردم و دانشجویان نسبت به آخرین نرم‌افزارها و کتاب‌های قرآنی می­ شود اگر چه برخی ریزبینانه کمبودها را بررسی می­ کنند ولی بعضی از آن رضایت دارند و با دیدی مثبت به آن نگاه می ­کنند.

تکراری

بعضی دانشجویان می­ گویند در این نمایشگاه هر سال محصولات و محتوا تکراری وجود دارد و چیزهای جدیدی ندارد و حتی محصولات و محتوا جدیدی اضافه نمی­ کنند. ولی قسمت فرهنگ سرای اندیشه عالی بود و می­ بایست رونق فراوانی داشته باشد که توسط شهرداری تهران برگزار شده بود.

قسمت­ های‌متنوع و پرطرفدار

نمایشگاه قرآن قسمت­ های خوب و جذابی دارد ولی بستگی به سلیقه­ ی بازدیدکنندگان دارد که از چه قسمت­ هایی بیشتر استفاده کند. با وجود برخی کاستی­ ها نمی­ توان گفت نمایشگاه بدون نقض برگزار شد چون هیچ تابلو راهنمایی در نمایشگاه وجود نداشت که ان­شاا… در دوره­ های بعد اصلاح خواهد شد. با توجه به نمایشگاه کتاب به نمایشگاه قرآن کم لطفی می­ شود.

مفید برای دانشجویان

برخی غرفه ها برای شناخت بیشتر قرآن و معارف دینی می­ باشد که به دانشجویانی که برای تحصیل به ایران آمده­ اند کمک می­ کند تا با مسائل دینی بیشتر آشنا شوند.

آشنایی با قلم قرآنی

بخش­ های مربوط به قلم قرآنی و نرم ­افزار با گسترش دنیای کامپیوتر پر رونق شده است.

 جذابیت های نمایشگاه قرآن برای دانشجویان

سیر نزولی

یکی دو سال گذشته نمایشگاه قرآن در حال نزول بوده است و در قسمت حجاب و عفاف وضع خوب می­ باشد و شرکت ­های فعال حضور پر رنگی دارند یکی از نقص­ های امسال حضور کمرنگ ناشران بین­‌المللی بوده است.

محبوبیت مجموعه کتاب‌های قدیمی

به نمایش گذاشتن قرآن ­های جدید و قدیم و کتابی مربوط به قرآن اول و منتسب به امام علی(ع) و امام حسن(ع) باعث جذابیت بازدیدکنندگان و دانشجویان می­ باشد.

نمایشگاه قرآن فقط به ماه مبارک رمضان اختصاص داده نشود

همه قسمت ­های نمایشگاه قرآن خوب و متنوع می­ باشد، خصوصاً بخش آموزش حفظ قرآن خیلی گسترده بوده است و ان شاا… در مناسبت­ های دیگر هم این نمایشگاه برگزار شود و این اتفاقات موجب گسترش قرآن در جامعه ­شود.

جذابیت غرفه مسجد نبوی

نمایشگاه قرآنی متنوع می­ باشد و تمامی مسائل مربوط به مفاهیم قرآنی و معارف دینی در این نمایشگاه و در غرفه‌های مختلف وجود دارد. غرفه حرم مطهر نبوی خیلی جالب و در این بخش اتفاقات دوران نبوت و رسالت به صورت صوتی و تصویری بازسازی می­ شود.

فایلهای دانلودی

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

پیمایش به بالا