6 خرداد 1403 ساعت 10:24

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

نمایشگاه کتاب و دوران دانشجویی

نمایشگاه کتاب و دوران دانشجویی

در زمان برگزاری نمایشگاه، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سیاست های گسترش کتاب و کتابخوانی و پشتیبانی از نشر کشور، نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارت ویژه خرید یارانه ای کتاب را برای دانشجویان گرامی در نظر می گیرد.

در این مقاله که به قلم نویسندگان قدم یار به سرپرستی مهندس فرشاد مارچینی گردآوری شده است، سعی می شود به صورت خلاصه و با زبانی ساده توضیحاتی در رابطه با حضور در نمایشگاه کتاب جهت استفاده دانشجویان گرامی ارائه گردد.

اهداف برگزاری نمایشگاه کتاب

در طول مدت برگزاری نمایشگاه کتاب برای تبلیغ و انتشار خبرهای مربوط به چگونگی برگزاری نمایشگاه کتاب، همه گروه ها و شبکه های رسانه ای به این رویداد فرهنگی کمک می کنند. رسانه رادیویی برنامه های زنده ای را تدارک می بینند و در قسمت هایی آتش نشانی و گروه هلال احمر مستقر می شوند.
آیا هدف اصلی نمایشگاه کتاب فروش کتب درسی و کمک آموزشی به دانشجویان و علاقه مندان به کتاب می باشد؟
بدیهی است این نمایشگاه در زمینه ی محتوایی فعالیت های چشمگیری در کمک به افراد خصوصاً قشر دانشجو داشته است اما نکته قابل توجه آن کمیت و گسترش ناشران و شرکت کنندگان در این نمایشگاه می باشد که هدف مهم نمایشگاه را از متن به حاشیه کشانده می باشد.
با در نظر گرفتن شواهد در نمایشگاه های کتاب متأسفانه به نظر می رسد حتی برگزارکنندگان نمایشگاه فارغ از ظرفیت های فراوان این رخداد فرهنگی در کشور، مثل بازدیدکنندگان بی شماری از نمایشگاه که فقط برای سرگرمی به نمایشگاه می آیند، دچار نوعی تفسیر عوامانه از نمایشگاه شده اند.

امروزه پیش از برگزاری نمایشگاه کتاب، تعداد بازدیدکنندگان یا دانشجویان و بیشتر شدن کتاب ها و اینکه نمایشگاه تهران بیشترین بازدیدکنندگان را به خود اختصاص داده است. روش برگزاری نمایشگاه و … خبرهایی می باشد که در همه جا پر می شود و در این میان هدف اصلی برگزاری نمایشگاه بسیار کم رنگ می شود.
در زمان برگزاری نمایشگاه، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سیاست های گسترش کتاب و کتابخوانی و پشتیبانی از نشر کشور، نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارت ویژه خرید یارانه ای کتاب را به دانشجویان گرامی اهدا می کند. نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شرایطی که در ادامه بیان می شود این کارت را در اختیار دانشجویان قرار داده است، بن کارت فقط به دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و طلاب علوم دینی اختصاص دارد.

روش ثبت نام بن کارت دانشجویی

دانشجویان می توانند از طریق سامانه ثبت نام بن کارت دانشجویی ثبت نام کنند و با توجه به اینکه بعد از ثبت نام فقط یک ساعت زمان دارند تا از طریق آپ خرید را انجام دهند، در صورت اتمام یک ساعت، می بایست مجدداً تمام مراحل خرید را سپری کند.
تحویل بن کارت
برای این منظور یک حساب بانکی به وسیله ی بانک شهر برای درخواست کنندگان بن کتاب ایجاد شده و اطلاعات آن متشکل از شماره كارت، رمز دوم،cvv2  و تاريخ انقضا می باشد. بعد از ثبت نام و تأیید هویت و پرداخت سهم دانشجو یا طلبه از طریق اپلیکیشن آپ شرکت آسان پرداخت، پیام کوتاهی برای دانشجو ارسال می شود.
افرادی که در زمان ثبت نام در سامانه از گزینه بن کارت مجازی استفاده کرده اند، بعد از دریافت اطلاعات كارت، بدون نیاز به کارت فیزیکی به راحتی می توانند با استفاده از اپلیکیشن آپ در تمامی غرفه های نمایشگاه، کتاب خریداری کنند و با صرفه جویی در زمان و هزینه، از مزایا و جوایزی که جهت پرداخت اپليكيشني در نظر گرفته شده استفاده نمایند و همچنین دانشجویان می توانند با مراجعه به شعب بانک شهر اقدام به دریافت بن کارت خود کنند.
درخواست کنندگان بن کارت دانشجویی در نظر داشته باشند حتماً از گزینه تله پرداز اپلیکیشن آپ جهت پرداخت مبلغ خرید بن کارت مجازی و هم بن کارت فیزیکی استفاده کنند. پس اگر در هنگام ثبت نام گزینه بن کارت فیزیکی یا بن کارت مجازی را انتخاب نکرده اید می توانید با ثبت نام در سامانه ی بن کارت دانشجویی اپلیکیشن آپ را از وب سایت http://app.733.ir  دانلود و نصب کنید و با استفاده از گزینه تله پرداز بن کارت خود را خریداری نمایند.

توجه داشته باشید با در نظر گرفتن هماهنگی های انجام شده با اپراتورهاي تلفن همراه كشور، استفاده از اپلیکیشن آپ در ایام برگزاری نمایشگاه اینترنت همراه بازديدكنندگان نمايشگاه به صورت رایگان می باشد. همچنین دانشجویان دارنده سیم کارت های دائمی و اعتباری می توانند از اپراتورهای مختلف بدون هیچ هزینه ای و بدون مصرف اینترنت همراه خود با استفاده از اپلیکیشن آپ و با استفاده از اعتبار بن کتاب خود کتاب خریداری کنند.

مدارک لازم جهت دریافت بن کارت

– کارت دانشجویی یا طلبگی معتبر
– کارت ملی یا شناسنامه جدید
– شماره رهگیری ثبت‌نام در سامانه، می باشد. اما مدارکی مانند شناسنامه قدیمی یا گواهینامه معتبر نمی¬باشد.
نکته: هر دانشجو مجاز به دریافت یک کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب می باشد.

مبلغ موجود

از 100% اعتبار کارت ها 40% آن توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و 60% آن توسط دانشجویان و یا متقاضیان بن کارت پرداخت می شود.

تاریخ اعتبار کارت ها

کارت ها فقط در طول مدت برگزای نمایشگاه معتبر هستند و دانشجویان برای استفاده از آن می توانند از دستگاه های کارت خوان داخل غرفه ناشران بهره مند شوند.

شماره موبایل معتبر

دانشجویان در زمان ثبت نام فقط می توانند از یک شماره موبایل معتبر در سامانه استفاده کنند که اپلیکیشن آپ را با آن فعال کرده اند. با توجه به اینکه مشخصات کارت خرید به وسیله ی موبایل به دانشجو پیامک می شود، در صورت اشتباه وارد کردن شماره موبایل و خسارات ناشی از آن مسئولیت آن با درخواست کننده می باشد.

ایمیل معتبر

دانشجویان باید حتماً از آدرس ایمیل معتبر استفاده کنند و آن را به صورت صحیح وارد سامانه نمایند، زیرا قابل تغییر و تعویض نمی باشد و در تمامی مراحل جهت ورود به سامانه و فراموشی رمز ورود یا دیگر اطلاعات، مورد نیاز می باشد. مسئولیت اشتباه وارد کردن اطلاعات بر عهده خود دانشجو می باشد.

فراموشی رمز عبور

دانشجویانی که رمز عبور خود را فراموش کرده اند می توانند جهت بازنگری رمز عبور از قسمت فراموشی رمز عبور استفاده نمایند. هنگام چک کردن ایمیل اگر لینک مد نظر را پیدا نکرده اید بهتر است صندوق اسپم را بررسی کنید.

مشکل در ثبت نام

دانشجویان یا طلاب زمانی می توانند در سامانه ثبت نام کنند که شماره ملی و شماره دانشجویی یا طلبگی وارد شده در سامانه ثبت نام خود را داشته باشند. لیست همه ی دانشجویان همراه شماره ملی و دانشجویی از وزارت علوم و دانشگاه ها اخذ شده و وارد سامانه شده است. در صورتی که مشخصات دانشجویان یا طلاب در سامانه وجود نداشته باشد، نمی توانند ثبت نام کنند.

نمایشگاه کتاب و دوران دانشجویی

مسیرهای دسترسی به نمایشگاه شهر آفتاب

خودروی شخصی:
برای رسیدن به نمایشگاه کتاب باید وارد آزادراه خلیج فارس شد. اتوبان های امام علی، چمران و آیت الله سعیدی در نهایت به آزادراه خلیج فارس می رسند. شهر کتاب درست در در ضلع رو به روی حرم مطهر قرار گرفته است و شهر آفتاب یک پارکینگ اختصاصی برای خودروهایی دارد که قرار است به نمایشگاه کتاب بروند و اگر مسافر شهر آفتاب هستید، نیازی نیست در عوارضی پولی پرداخت کنید.

مترو شهر آفتاب:
برای رسیدن به شهر آفتاب باید وارد خط قرمز رنگ بشوید. این خط از متروی تهران را به نام خط یک می شناسند. اینجا همان خط مترویی است که ایستگاه کهریزک را به ایستگاه تجریش وصل می کند. ایستگاه شهر آفتاب هم یکی از ایستگاه های جدید متروی تهران است که همزمان با راه افتادن نمایشگاه کتاب مسافرگیری می کند.
اتوبوس:
علاقه مندانی که می خواهند با اتوبوس به نمایشگاه کتاب و شهر آفتاب بروید، باید از میدان تجریش، میدان صنعت، میدان نوبنیاد، پایانه بیهقی، میدان رسالت، پایانه تهران پارس، میدان آزادی، میدان راه آهن، ترمینال جنوب، پایانه خاوران، پایانه نعمت آباد و پایانه شاهد اتوبوس های شهر آفتاب، نمایشگاه کتاب را سوار شوند.
تاکسی:
برای رسیدن به نمایشگاه کتاب می توانید از تاکسی یا ون هایی که در میدان تجریش، میدان نوبنیاد، میدان صنعت، پایانه بیهقی، میدان رسالت، پایانه تهران پارس، ترمینال آزادی، ترمینال جنوب، میدان راه آهن، پایانه خاوران، پایانه نعمت آباد و پایانه شاهد به نمایشگاه کتاب می روند، استفاده نمایید.

فایلهای دانلودی

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

پیمایش به بالا