6 خرداد 1403 ساعت 13:24

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

فهرست نشریات اصلی ISC

فهرست نشریات اصلی ISC

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) یک سامانه اطلاع‌رسانی علمی است که درصدد تجزیه‌وتحلیل مجلات علمی کشورهای اسلامی بر اساس معیارهای علم‌سنجی معتبر اسلامی می‌باشد.

ایران با تولید ISC، بعد از ایالات‌متحده که ۶۰ سال در مطالعات استنادی تجربه دارد و نیز بعد از کشور هلند، سومین نظام استنادی جهان را بنیان‌گذاری کرده است. هم‌اکنون، این تحلیل علمی توسط موسسه اطلاعات علمی (ISI) در دنیای انتشارات به‌خصوص در مورد نشریات، صورت می‌پذیرد.

در حقیقت، ISC می‌کوشد تا چنین تحلیلی را انجام دهد. پایگاه استنادی علوم جهان اسلام هم‌اکنون از طریق وبگاه قابل‌دسترس می‌باشد. این مجموعه گزارش‌های استنادی خود را به تفکیک نشریات فارسی (PJCR)، نشریات عربی (AJCR)، نشریات انگلیسی (EJCR) و نشریات فرانسوی ارائه می‌دهد.

 فهرست نشریات اصلی ISC

این پایگاه ۶۳۵۰۰ رکورد از مقاله‌های علمی را در بر می‌گیرد و داده‌ها از سال ۱۳۷۸ تاکنون را شامل می‌گردد. این مجموعه رکوردها به نشریه‌های معتبر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منحصر می‌گردد. این پایگاه نقش بسیار مؤثری در بازیابی اطلاعات علمی در سطح کشور ایفا می‌نماید. بدین مفهوم که این نمایه مشکلات جستجوی اطلاعات سایر نظامهای بازیابی اطلاعات را نداشته و نتایج بازیابی شده از ربط فوق‌العاده بالائی برخوردار هستند. نمایه استنادی علوم ایران که معادل وب آو ساینس نظام ISI می‌باشد، برخلاف نظام مزبور، با بومی کردن نمایه استنادی علوم ایران متن کامل مقاله‌ها را در دسترس استفاده کنندگان قرار می‌دهد و این برتری نمایه استنادی علوم ایران به Web of Science می‌باشد.

چاپ مقاله در ژورنال هایی با ایندکس ISC دارای اهمیت بوده و حائز امتیاز بالاتر از مقالات علمی-پژوهشی داخلی است. در یک قیاس کلی می توان ترتیب امتیاز مقالات را به شرح زیر بیان کرد:
۱- ژورنال هایی با ایندکس ISI یا SCOPUS یا PubMed
۲- ژورنال‌هایی با نمایه ISC
۳- ژورنال‌های علمی-پژوهشی داخلی
۴- مجلات علمی-ترویجی
۵- مقالات همایش و سمینار

منبع : iran-moshaver

فایلهای دانلودی

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

پیمایش به بالا