3 خرداد 1403 ساعت 13:11

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

همه چیز در مورد آزمون APTIS

آزمون APTIS

مقدمه:

بریتیش کانسیل، اپتیس (Aptis) را برای ارزیابی زبان انگلیسی‌ طراحی کرده است. یک محصول تجاری به تجاری (business -to- business)  می باشد که برای کمک به سازمان‌ها و مؤسساتی که با توجه به استانداردهای زبان انگلیسی کارکنان یا دانشجویان خود را انتخاب کنند طراحی شده است. این آزمون سطوح آموزشی A1 تا C  (طبق استاندارد سنجش زبان در اروپا CEFR) را مورد ارزیابی قرار می دهد. در این مقاله که به قلم نویسندگان قدم یار به سرپرستی مهندس فرشاد مارچینی گرد آوری شده است. سعی می شود به صورت خلاصه و با زبانی ساده در رابطه با  آزمون Aptis  جهت استفاده دانشجویان گرامی ارائه گردد.

Aptis چیست؟

بریتیش کانسیل، اپتیس (Aptis) را برای ارزیابی زبان انگلیسی‌ طراحی کرده است و پاسخگوی مایحتاج متفاوت اشخاص و سازمان‌ها در نقاط مختلف جهان می باشد و یک محصول تجاری به تجاری (business -to- business)  می باشد که برای کمک به سازمان‌ها و مؤسساتی که با توجه به استانداردهای زبان انگلیسی کارکنان یا دانشجویان خود را انتخاب کنند طراحی شده است. این آزمون برای بزرگسالان بالای ۱۶ سال می باشد که سطوح آموزشی A1 تا C (طبق استاندارد سنجش زبان در اروپا CEFR) را مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع برای ارزیابی قابلیت‌های گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتاری شرکت‌کننده‌ها استفاده می شود. اپتیس یکی از بهترین شیوه ها برای ارزیابی مهارت‌های زبان انگلیسی است زیرا این آزمون توسط کارشناسان و بر پایه جدیدترین تحقیقات طراحی شده است. در واقع یک ابزار پیشرفته ارزیابی زبان انگلیسی برای برگزاری آزمون استخدام، توسعه‌ نیروی کار، ارزیابی دانشجویان یا آموزش و پرورش می باشد.

aptis

چیزی را اپتیس می سنجد؟

آزمونی است منعطف و قابل دسترس، که به شما این امکان را می دهد که با سرعت زیاد و هزینه کم، آزمون‌هایی در مقیاس بزرگ برگزار کنید. در واقع می‌توانید آزمونی متناسب با دانش عمومی زبان و لغات، مطابق با خواسته ها و نیازهای خود طراحی کنید. این آزمون که متناسب با هدف برگزار می شود منجر به دست آوردی پربازده و کاربردی می شود که می‌تواند شما را در ترقی بخشیدن به فرآیند استخدام و پرورش نیروی کار یاری کند و کسب و کار شما را به سمت سودبخشی و تأثیرگزاری بیشتر در آینده سوق دهد.

برگزیدن اپتیس

اپتیس به وسیله بریتیش کانسیل که سازمانی است با بیش از هفتاد سال تجربه در سنجش زبان انگلیسی طراحی و پیاده‌سازی شده است. اپتیس یک تصمیم درست در جهت حل نیازهای شما در عرصه توسعه زبان انگلیسی ‌است زیرا بریتیش کانسیل یکی از پیشروان آزمون زبان انگلیسی در سطح جهان است. محتوای اپتیس می‌تواند با توجه به حوزه‌ های مختلف مانند تدریس، سفر و گردشگری و … تنظیم گردد. همچنین شما میتوانید آزمونی بر مبنا زمینه‌های فرهنگی مشخص و انواع مختلف زبان انگلیسی سفارش دهید. آزمون انتخابی شما می‌تواند الکترونیکی، کتبی یا تلفنی برگزار شود و می‌توانید زمان و فضا و شیوه آزمون به تقاضای شما انتخاب شود و یقین حاصل کنید که عملکرد آزمون مورد نظر خود را در کمتر از ۲۴ ساعت دریافت می‌کنید.

aptis1

کاربرد اپتیس

برای کاربردهای زیر شرکتها، موسسات دولتی و آموزشی در نقاط مختلف جهان از اپتیس استفاده می‌کنند:
•    آزمودن دانشجویان و پرسنل
•    سنجش زبان برای بدیهی شدن نقاط ضعف و برنامه‌ریزی آموزشی برای تقویت آن‌ها
•    برآورد پرسنل معقول در زمان مصاحبه
•    برآورد دانشجویان برای شناختن آن‌هایی که برای آزمون‌های دیگر آماده‌اند
•    برآورد میزان شایستگی پرسنل در سازمان برای اعطای ترفیع
•    ابزار آزمودن برای شناخت نقاط ضعف و قدرت کسانی که جویای کار هستند
•    ارزیابی پروژه‌های توسعه‌ای زبان

شیوه ی  نمره دهی در اپتیس

بخش های سمعی و قرائت به شیوه ی اتوماتیک به وسیله‌ سیستم آنلاین نمره‌‌دهی می‌شوند و یک ممتحن به بخش های گفتاری و نوشتاری در آزمون نمره می‌دهد. یک دانشجوی اپتیس نمره‌ای بین ۰ تا ۵۰ برای موارد درسی دستور زبان و دانش لغات به دست می آورد و نمره ای بین ۰ تا ۵۰ و یک سطح CEFR از A1 تا C برای موارد دیگر آزمون کسب می کند. مجموع این امتیازها، پرونده ای از سطح مهارت دانشجو به وجود می آورد.

فایلهای دانلودی

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

پیمایش به بالا