26 فروردین 1403 ساعت 12:24

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

معرفی و دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته آمار

آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته آمار

آزمون کارشناس رسمی دادگستری طبق قوانین حاکم توسط دو مرکز کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز امور مشاوران و کارشناسان رسمی قوه قضائیه برگزار می شود. این آزمون معیاری است برای انتخاب کارشناسان رسمی دادگستری که قرار است با قضات درست به روشن شدن حقایق پرونده‌ها، کمک نمایند.

در این مقاله که به قلم نویسندگان قدم یار به سرپرستی مهندس فرشاد مارچینی گردآوری شده است، سعی می شود به صورت خلاصه و با زبانی ساده در رابطه با آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته آمار جهت استفاده دانشجویان گرامی ارائه گردد.

معرفی و دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته آمار

معرفی آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته آمار

علم آمار به‌عنوان اصلی‌ترین تخصصی که چشم‌وچراغ و راهنمایی تصمیم‌گیری‌های کلان هر حوزه است دارای اهمیت بسیار زیادی است، اصلی‌ترین مبنا و پارامتری که در مبادلات و اتخاذ تصمیم بین کشورها بر آن تکیه می‌گردد، اطلاعات و تعیین شاخص‌های آماری دولت‌ها طی دوره‌های مختلف است.

منابع آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته آمار

نظام‌ آماری هر کشور نیازمند بررسی و ارزیابی‌های تخصصی است. این ارزیابی در حوزه‌های مختلفی و موضوعاتی چون طرح‌های اجرائی، نگهداری اطلاعات، حساب‌های اقتصادی در سطوح ملی و منطقه‌ای و غیره ضرورت پیدا می‌کند که به مثابه صلاحیت کارشناسان رسمی این حوزه است. مهم‌ترین منابع آزمون آمار عبارت‌اند از: روش‌های آماری و مباحثی که حول مدل‌های آمارگیری وجود دارد، رگرسیون و شناخت انواع مدل‌های رگرسیون و کاربرد‌ آن‌ها، روش‌های نمونه گیری و برآورد یابی و شناخت انواع فرضیات برآورد یابی. متقاضیان این رشته باید تسلط کاملی به دروس تخصصی رشته آمار و کاربرد آن داشته باشند چرا که عمده سوالات این رشته به صورت ترکیبی و بیشتر کاربردی هستند.

منابع امتحانی مشترک آزمون کارشناسان رسمی دادگستری ۱۴۰۲

داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناس رسمی دادگستری باید برخی از قوانین مربوط به کارشناسان رسمی دادگستری تسلط داشته باشند. این قوانین برای همه کارشناسان همسان است. بنابراین، انها باید این قوانین را به عنوان منابع عمومی آزمون خود در نظر بگیرند، که در زیر به این قوانین اشاره می کنیم:

منابع امتحانی مشترک کارشناس رسمی دادگستری

o آيين نامه اجرايی ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی مصوب 27/11/1397 رئيس قوه قضائيه
o مواد مرتبط با کارشناسی در قوانين آيين دادرسی مدنی و كيفری
o قانون كانون كارشناسان رسمی دادگستری مصوب 18/01/1381
o ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی
o آيين نامه اجرايی قانون كانون كارشناسان رسمی دادگستری

مجموعه قدم یار تلاش کرده است تا با گردآوری تمامی سوالات آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته آمار این مشکل را از دانشجویان گرامی سلب نماید.

صلاحیت‌های کارشناس رسمی دادگستری رشته آمار

رشته آمار جزو گروه حسابداری و حسابرسی قرار دارد. کارشناسان رسمی این رشته، پس از اخذ پروانه فعالیت حرفه‌ای به عنوان کارشناس رسمی نیز در عناوین حوزه فعالیت بایستی صلاحیت‌های مربوطه را اخذ نماید.
به دلیل اینکه تخصص در این گروه مستقیماً با نتایج تحقیقات، پژوهش‌ها و مطالعات در ارتباط است. اگر  مشکی در این بخش به وجود بیاید و یا در نتایج به دست آمده از تحقیقات اشکالی وجود داشته باشد،  قطعاً خسارت‌های سنگینی به بار می‌آورد. استفاده از اطلاعات و آمار واقعی هریک از حوزه‌های فعالیتی، مبنای کلیه پژوهش‌ها، برنامه‌ریزها و تصمیمات کلان هر کشور می‌باشد. زمانی می‌توان تصمیم درست را گرفت که اطلاعات دقیق از وضعیت هریک از بخش‌ها در دسترس باشد. به دانش استخراج اطلاعات از داده‌های گرداوری شده علم آمار گفته می‌شود. اطلاعات جمع‌آوری شده امکان دارد به صورت کمی (عدد و رقم) یا کیفی (صفت و ویژگی غیر عددی) گردآوری شده باشد.

دیگر صلاحیت‌های کارشناس رسمی دادگستری رشته آمار

• آمار توجیهی
• آمار موضوعی
• تحلیل گری
• تفسیرگری
• کاربردی

شرایط عمومی ثبت‌نام کارشناس رسمی دادگستری رشته آمار

1. متدین به دین اسلام، یا یکی از اقلیت‌های دینی شناخته‌شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی
2. داشتن تابعیت ایرانی
3. نداشتن پیشینه کیفری
4. عدم اعتیاد به مواد مخدر
5. نداشتن وابستگی و سابقه عضویت و هواداری در گروه‌های غیرقانونی، یا مخالف اسلام
6. داشتن دانشنامه کارشناسی یا بالاتر -نه معادل- در رشته مورد تقاضا از یکی از دانشگاه‌های معتبر داخلی (اعم از دولتی یا غیردولتی)، یا خارجی مورد تأیید وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت و درمان و آموزش پزشکی
7. داشتن حداقل 5 سال سابقه کار تجربی در رشته مورد تقاضا بعد از اخذ مدرک تحصیلی مذکور در روز ثبت‌نام
8. داشتن حداقل 25 سال سن
9. داشتن معافیت یا کارت پایان خدمت وظیفه عمومی (برای آقایان)
10. داشتن سلامت جسمی لازم که شخصاً بتواند امور کارشناسی را بدون نیاز به کمک دیگران انجام دهد

شرایط اختصاصی ثبت‌نام کارشناس رسمی دادگستری رشته آمار

داشتن کارشناسی رشته آمار یا بالاتر با داشتن حداقل 5 سال سابقه تجربی بعد از اخذ مدرک تحصیلی و همچنین علاوه بر داشتن شرایط عمومی می‌بایست، شرایط اختصاصی از قبیل گواهی معتبر مبنی بر داشتن حداقل 5 سال سابقه کار تجربی در رشته موردتقاضا (پس از اخذ مدرک کارشناسی یا بالاتر) در روز ثبت‌نام و اصل آن‌ها را هنگام مصاحبه علمی و تجربی ارائه نمایند.

دانلود رایگان سوالات سالهای قبل آزمون کارشناس رسمی رشته آمار

هدف اصلی مجموعه و پرتال قدم‌یار فراهم نمودن مكانی پویا و بروز، جهت خبررسانی و همچنین استفاده رایگان دانشجویان گرامی از تمامی خدمات سایت می‌باشد. در این پرتال سعی می‌گردد دانشجویان، تمامی خدماتی که در طی دوران تحصیل و ارتقاء به مقاطع علمی بالاتر نیاز دارند را به صورت کامل و جامع دریافت نمایند.

آيا میخواهید در سایت قدم‌یار، خدمات و دانلودهای مربوط به رشته تحصيلی خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

برای دانلود رایگان سوالات آزمونهای برگزار شده تا کنون، مربوط به آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته آمار، در ادامه با سایت قدم یار همراه باشید :

فایلهای دانلودی

کد و عنوان رشته امتحانی سال برگزاری دانلود
دانلود رایگان دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته آمار شهریور 84 شهریور 84
دانلود رایگان دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته آمار شهریور 82 شهریور 82

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

اسکرول به بالا