30 تیر 1403 ساعت 15:30

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

معرفی منابع و دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه کنکور مقطع کارشناسی ارشد رشته مجموعه مهندسی کامپیوتر

گرایش های کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر

در مقطع کارشناسی ارشد، رشته مهندسی کامپیوتر دارای شش گرایش زیر است؛ داوطلبان برای آشنایی با بازار کار این گرایش ها می توانند به مطلب بازار کار گرایش های ارشد مهندسی کامپیوتر مراجعه کنند.
1. گرایش مهندسی نرم‌افزار
2. گرایش هوش مصنوعی و رباتیکز
3. گرایش معماری سیستم های کامپیوتری
4. گرایش مهندسی الگوریتم ها و محاسبات
5. گرایش شبکه
6. گرایش رایانش امن (امنیت)
 
مقطع کارشناسی ارشد رشته مجموعه مهندسی کامپیوتر_ قدم یار

 

گرایش مهندسی نرم‌افزار در کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر: 

در گرایش نرم‌افزار در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان با سیستم‌ های عامل پیشرفته، بانک های اطلاعاتی، برنامه ‌نویسی پیشرفته و تحت WEB، الگوریتم‌ های پردازش موازی و … آشنا می ‌شوند.
این گرایش در کنار گرایش الگوریتم و محاسبات از گرایش‌ هایی است که دانشجویان دارای مدرک کارشناسی از گرایش نرم افزار می‌ توانند بطور مستقیم و بدون نیاز به گذراندن واحدهای جبرانی به تحصیل در آن بپردازند. تفاوت این دو گرایش در ظرفیت دانشگاه ها در کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر و ضریب دروس تخصصی نرم افزار در کنکور کارشناسی ارشد است. به این صورت که این دروس در گرایش مهندسی نرم افزاربا ضریب ۲ اعمال می ‌شوند حال آنکه در گرایش الگوریتم و محاسبات ضریب ۳ منظور می‌شود. تحلیل تغییر ضرایب دروس مجموعه مهندسی کامپیوتر ارشد مطلبی است که به این موضوع پرداخته است. در نتیجه دانشجویانی که تسلط کامل ‌تری به دروس نرم افزاری دارند برای تحصیل در رشته مهندسی نرم افزار می‌ بایست نسبت به دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در گرایش الگوریتم و محاسبات را دارند، دارای توانایی های ریاضی و کامپیوتر پایه بیشتری باشند. بهترین منابع ارشد کامپیوتر هم در راستای پاسخ به نیاز داوطلبان در سایت 3گام آماده شده است. با توجه به دروسی که در این گرایش از گرایش‌ های کارشناسی ارشد، ارائه می‌شوند دانشجو می ‌تواند توانایی های متفاوتی را کسب کند 

گرایش شبکه های کامپیوتری در کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر

این گرایش در سرتاسر دنیا زیررشته ای از گرایش مهندسی کامپیوتر و مخابرات تلقی می‌ شود و از لحاظ کاربردی پیشینه طولانی تری نسبت به دیگر گرایش‌ های فن آوری اطلاعات دارد. متخصین شبکه های کامپیوتری قادر خواهند با توانایی های برگرفته از تحصیلات خود در این زمینه فعالیت های گوناگونی را انجام داده و در حرفه های متفاوت و متنوعی مشغول به خدمت رسانی شوند. از جمله این دانش‌های کاربردی این گرایش می ‌توان به موارد مهمی همچون طراحی و پیکربندی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری و برنامه نویسی شبکه اشاره کرد. امنیت در شبکه های کامپیوتری از دیگر مباحثی است که در قالب تعلیمات مرتبط با این گرایش قرار می‌ گیرد. مهندسان گرایش شبکه های کامپیوتری همچنین قادر خواهند بود با مهندسان گرایش های دیگر مثل تجارت الکترونیک در زمینه بسترسازی برای فعالیت‌ هایشان، همکاری کنند. ساختن برنامه های تحت شبکه اینترینت جهانی یا web و پیاده سازی سیستم‌ های توزیع شده (مانند پایگاه داده های توزیع شده یا سیستم عامل های توزیع شده) از دیگر فعالیت‌ هایی است که به کارشناسان محصل در این گرایش آموزش داده می‌ شود. این گرایش از سال 1396 به بعد در کنکور کارشناسی ارشد، از گروه مهندسی فناوری اطلاعات به گروه مهندسی کامپیوتر افزوده شد.

 گرایش رایانش امن در کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر

با توجه به افزایش وابستگی به تکنولوژِی اطلاعات و ارتباطات دردولت الکترونیک و خطراتی که دراستفاده از آن با آن ها مواجه هستیم مانند برنامه های مخرب ویروسها، حمله نفوذ گران و سارقان، حملات Dos و DDos و … نیاز به متخصصانی که بتوانند جلوی اینگونه خطرات را بگیرند و یا در صورت بروز سیستم ها را سریعاً ریکاوری کنند بسیار احساس می شود. بنا بر گزارش Gartner بین رشته های کامپیوتر این رشته بیشترین رشد را در سال ۲۰۰۵ داشته است که خود گواهی بر اهمیت و ضرورت امنیت اطلاعات در شرکت ها و سازمان ها می باشد. این گرایش از سال 1396 به بعد، از گروه مهندسی فناوری اطلاعات به رشته مهندسی کامپیوتر افزوده شد.

 بازار کار رشته رایانش امن

1. ولید محصولات نرم افزاری و سخت افزاری مانند:
• دیوار آتش ( fire walls )
• سیستم های کنترل نفوذ ( Honey pots )
• سیستم های تشخیص نفوذ ( IDS & IPS )
• سیستم های پالایش ( Filters)
2. فراهم سازی امنیت لازم برای تراکنش ‌های مالی بانک ‌ها
3.  فعالیت در مراکز داده و شرکت‌ های ارائه دهنده خدمات اینترنت برای تامین امنیت سرورها

 گرایش هوش مصنوعی در کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر:

هوش مصنوعی یکی از گرایش ¬های مهندسی کامپیوتر است که در حال حاضر در مقاطع ارشد و دکتری امکان تحصیل در این رشته وجود دارد. به طور کلی می¬ توان گفت در هوش مصنوعی سعی بر این است سیستم¬ هایی تولید شود که بتوانند مانند انسان ¬ها فکر کنند و توانایی یادگیری و تصمیم ¬گیری داشته باشند. در این رشته تکنیک ¬های مختلفی جهت دستیابی به چنین سیستم¬ هایی تدریس می¬ شود.
با توجه به پیشرفت تکنولوژی و نیاز به سیستم¬ های هوشمند، رشته هوش مصنوعی در بازار کار، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. یکی از مواردی که در حال حاضر در بازار کار فرصت¬ های شغلی زیادی برای آن موجود است، حوزه داده کاوی است. طراحی و تولید سیستم¬ هایی که توانایی یادگیری داشته باشند نیز یکی دیگر از حوزه¬ های پرکاربرد و بحث¬ های داغ این رشته در بازار کار است.
هوش مصنوعی یکی از موضوعات مورد توجه دانشگاه¬ های بزرگ جهان نیز می ¬باشد. تقریبا می¬توان گفت تمام دانشگاه¬ های بزرگ دارای آزمایشگاه¬ های مجهز و بزرگ برای دانشمندان و دانشجویانی هستند که در زمینه هوش مصنوعی فعالیت می ¬کنند. از این رو می¬توان گفت این رشته، بهترین فرصت ¬ها را برای ادامه تحصیل در دانشگاه ¬های بزرگ نیز به شما می¬دهد.  
به طور کلی تحصیل در این رشته در مقطع ارشد، علاوه بر اینکه بر علم و توانایی ¬های دانشجویان می¬افزاید، فرصت¬ های شغلی و تحصیلی بسیار خوبی نیز برای افراد به وجود می ¬آورد؛ کیفیت فرصت¬ های به دست آمده، وابستگی کاملی به میزان توانایی¬ های علمی و عملی افراد دارد.

گرایش معماری سیستم های کامپیوتر در کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر: 

در این گرایش دانشجویان با معماری‌ های پیشرفته کامپیوتر و ابر رایانه ‌ها شبکه‌ های کامپیوتری گسترده، پردازش تصویر و طراحی سیستم ‌های تحمل ‌پذیر خطا و … آشنا می‌ شوند.
گرایش معماری کامپیوتر در رشته مهندسی کامپیوتر تنها گرایشی است که دانشجویان دارای مدرک کارشناسی از گرایش سخت افزار می ‌توانند بطور مستقیم و بدون نیاز به گذراندن واحدهای جبرانی به تحصیل در آن بپردازند. لازمه این امر موفقیت در کنکور سراسری کاشناسی ارشد و به اتمام رساندن تحصیل در گرایش فوق الذکر است. با توجه به دروسی که در این گرایش از گرایش های کارشناسی ارشد، ارائه می‌ شوند دانشجو می ‌تواند توانایی‌ های متفاوتی را کسب کند که در زیر به آن‌ها اشاره می‌ شود:

گرایش الگوریتم ها و محاسبات در کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر: 

در این گرایش که یک گرایش جدید است، دانشجویان با الگوریتم‌ های توزیعی و پیشرفته، ریاضیات پیشرفته کامپیوتری و … آشنا می‌شوند.
گرایش الگوریتم ها و محاسبات، جدیدترین گرایش رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد می‌ باشد که از چند سال گذشته به فهرست گرایش‌ های رشته مهندسی کامپیوتر اضافه شده است. در این گرایش دانشجویان (علی الخصوص کارشناسان گرایش نرم افزار) با توجه به ضرایب دروس نخصصی نرم افزار خود پذیرفته شده و به ادامه تحصیل خواهند پرداخت. در این گرایش بیشتر جنبه‌ی الگوریتمیک و وابسته به محاسبات دانشجویان نرم افزاری مورد توجه و تقویت قرار خواهد گرفت. میزان پذیرفته شدگان در این گرایش از همه گرایش‌ها کمتر است ولی قبولی در این گرایش به دلیل توجه داوطلبان به دیگر گرایش ‌های شناخته شده این رشته ، برای دانشجویان با پیش زمینه نرم افزار آسان ‌تر است. 

دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مجموعه مهندسی کامپیوتر

برای دانلود رایگان سوالات سالهای گذشته به همراه پاسخنامه مربوطه در ادامه همراه سایت قدم یار باشید.

فایلهای دانلودی

کد و عنوان رشته امتحانی سال برگزاری دانلود
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مجموعه مهندسی کامپیوتر(1277) سال 1403 1403
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مجموعه مهندسی کامپیوتر(1277) سال 1402 1402
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مجموعه مهندسی کامپیوتر(1277) سال 1401 1401
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مجموعه مهندسی کامپیوتر(1277) سال 1400 1400
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مجموعه مهندسی کامپیوتر(1277) سال 1399 1399
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مجموعه مهندسی کامپیوتر(1277) سال 1398 1398
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مجموعه مهندسی کامپیوتر(1277) سال 1397 1397
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مجموعه مهندسی کامپیوتر(1277) سال 1396 1396
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مجموعه مهندسی کامپیوتر(1277) سال 1395 1395
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مجموعه مهندسی کامپیوتر(1277) سال 1394 1394
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مجموعه مهندسی کامپیوتر(1277) سال 1393 1393
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مجموعه مهندسی کامپیوتر(1277) سال 1392 1392
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مجموعه مهندسی کامپیوتر(1277) سال 1391 1391

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

اسکرول به بالا