30 تیر 1403 ساعت 17:08

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

همه چیز در مورد آزمون Chiles

آزمون CILS چیلز ایتالیایی ۲۰۲۳ (راهنما و هزینه)

آزمون CILS چیلز چیست؟

امتحان CILS (Certificazione di Italiano come Lingua Straniera) یا آزمون زبان ایتالیایی برای غیر ایتالیایی زبان ها برای کسانی است که می خواهند در ایتالیا تحصیل و یا کار کنند. این آزمون توسط دانشگاه Siena ایتالیا طراحی و برگزار می شود. ایران آکسفورد مرکز رسمی برگزار کننده دوره های آمادگی آزمون CILS در ایران راهنمای کامل این آزمون و همچنین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید را در این مطلب مورد اشاره قرار می دهد.آزمون چیلز

سطح های زمون CILS

آزمون CILS در شش سطح برگزار می شود. هر کدام از این سطوح ممکن است برای هدف خاصی مورد استفاده قرار بگیرد و بسته به نوع مهاجرت (تحصیلی و یا کاری) بودن و هم چنین تقاضای دانشگاه مورد نظر شما سطح های متفاوت از شما در خواست شود. در جدول زیر سطح های مختلف آزمون را می بینید. این آزمون در هر سطح دارای چهار پروفایل (کاربردهای) متفاوت می باشد. این پروفایل ها عبارتند از :
• کودکان
• نوجوانان
• بزرگسالان
• مهاجرینی که در ایتالیا زندگی می کنند.

همه چیز در مورد آزمون Chiles1
هزینه آزمون CILS 2023

همه چیز در مورد آزمون Chiles2

ساختار امتحان چیلز در سال ۲۰۲۳

آزمون ایتالیایی CILS در هر شش سطح خود دارای یک ساختار یکسان است که تنها در تعداد سوالات و با هم تفاوت دارند. تفات در تعداد سوالات باعث می شود که زمان هر بخش در هر کدام از این سطوح با هم تفاوت داشته باشند. همچنین Profile های متفاوت هر آزمون (children, adolescents, adults and immigrants) می تواند در زمان و تعداد فعالیت های هر بخش آزون تاثیر گذار باشد. در کل در هر تست ۵ بخش وجود دارد:
مهارت شنیداری Ascoloto : بسته به سطح و کاربرد دو یا سه فعالیت در این بخش وجود دارد. نوع سوالات چند گزینه ای و پیدا کردن اطلاعات می باشد.
مهارت خواندن Comprensione della lettura : بسته به سطح دو یا سه نوع فعالیت وجود دارد. سوالات چند گزینه ای، نوشتن جملات و پیدا کردن اطلاعات از انواع سوالات می باشد.
گرامر Strutture della communicazione: سه یا چهار بخش در این فعالیت وجود دارد. سوالات پر کردن جای خالی، چند گزینه ای و نوشتن یک متن کوتاه جزو سوالات این فعالیت می باشند.
مهارت نوشتن Produzione scritta: دو فعالیت در این بخش وجود دارد. فعالیت اول می تواند نوشتن یک گزارش، توصیف یا ک مقاله باشد. فعالیت دوم نوشتن یک نامه رسمی یا غیر رسمی می باشد. موضوع نامه بسته به سطح آزمون دارد.
مهارت صحبت کردن Produzione orale: دو فعالیت در این بخش وجود دارد. اولین فعالیت مکالمه کوتاه با ممتحن است. فعالیت دوم یک منولوگ می باشد. موضوع هر فعالیت توسط خود داوطلب از بین ۴ موضوع انتخاب می شود. هر دو بخش آزمون صدای داوطلب ضبط می شود.

نمره قبولی در امتحان CILS

هر بخش آزمون ۲۰ امتیاز دارد و برای قبول شدن باید ۱۱ نمره آن را بگیرید.
کل آزمون توسط سه نفر از دانشگاه University for Foreigners of Siena تصحیح می شود.

تاریخ های برگزاری آزمون CILS سال ۲۰۲۳

همه چیز در مورد آزمون Chiles3

چه کسانی می‌توانند در آزمون CILS شرکت کنند؟

همه‌ی کسانی که به نحوی با زبان ایتالیایی سر و کار دارند، اعم از زبان‌آموزان زبان ایتالیایی، افراد مشغول به کار و تحصیل به زبان ایتالیایی، افرادی که قصد دریافت مجوز اقامت طولانی‌مدت در ایتالیا را دارند و یا هر فردی که به هردلیلی می خواهد مهارت زبان ایتالیایی خود را بسنجند و یک مدرک معتبر بین‌المللی دریافت کند می‌توانند در آزمون CILS شرکت کنند.
ثبت‌نام و شرکت در آزمون CILS مختص به زبان‌آموزان یک مرکز آموزشی خاص نبوده و هر داوطلبی با هر شیوه‌ای که زبان ایتالیایی را یاد گرفته می‌تواند با پرداخت مبلغ تعیین‌شده در این آزمون ثبت‌نام و شرکت کند.

محدودیت سنی امتحان CILS

جوانان و بزرگسالان می‌توانند در هر کدام از آزمون‌های CILS سطوح A1 تا C2 که بخواهند ثبت‌نام و شرکت کنند.
برای کودکانی که در سال‌های ابتدایی مدرسه هستند، آزمون‌های اصلی چیلز مناسب نیستند. فرم‌های مخصوصی از آزمون‌های CILS به اسم CILS Adolescenti در سطوح A1 تا B1 برای گروه های سنی کودکان و نوجوانان پیش‌بینی شده است.

آزمون مجدد

داوطلبانی که در تمام مهارت‌های آزمون موفق به کسب حداقل نمره‌ی قبولی نشوند، یک گواهی دریافت می‌کنند که مجوز شرکت در آزمون مجدد است. داوطلب می‌تواند ظرف مدت ۱۸ ماه از زمان آزمون اصلی، در آزمون جبرانی مهارت‌های رد شده شرکت کند و با کسب نمره‌ی کافی در این مهارت‌ها، موفق به دریافت مدرک CILS خواهد شد. بنابراین افرادی که نتوانند در نوبت های آذر یا خرداد نمره قبولی در بعضی از مهارت های آزمون کسب نمایند، می توانند در آزمون های جبرانی اسفند ماه و شهریورماه شرکت کنند.
در آزمون مجدد فقط مهارت‌هایی را که داوطلب موفق به قبولی نشده باید دوباره امتحان بدهد و نیازی به امتحان مجدد برای مهارت‌های قبول شده نیست.

نحوه تصحیح و ارزیابی امتحان

ارزیابی کلیه‌ی آزمون‌ها تحت کنترل مستقیم مرکز CILS است. حتی بخش‌های شفاهی آزمون‌ها هم به صورت صوتی ضبط شده و برای نمره‌دهی به مرکز مادر CILS ارسال می‌شود. این روند، ضمانت بی‌طرفی ارزیابی برای داوطلبان است. به این ترتیب، همه در معرض یک ارزیابی همگن و معتبر قرار می‌گیرند.
نحوه‌ی ارزیابی آزمون نیز توسط ارزیاب‌های متخصص (که بصورت مداوم آموزش می‌بینند) مدیریت می‌شود. از آنجایی که ممکن نیست ارزیابی پاسخ‌های بخش شفاهی همیشه به یک نمره‌ی یکسان بیانجامد، ارزیاب‌های چیلز به طور مداوم با یکدیگر در ارتباط هستند و روش‌های و چارچوب‌های ارزشیابی را با یکدیگر به بحث می‌گذارند.

اعلام نتایج آزمون چیلز

نتایج امتحانات CILS معمولا ظرف مدت ۳ ماه از تاریخ امتحان به مراکز و داوطلبان اعلام می‌شود.

منابع آزمون چیلز

برای موفقیت در امتحان چیلز و گرفتن ویزای ایتالیا شما باید در زبان ایتالیایی مهارت کافی کسب کنید. به همین جهت هر کتاب و متد آموزشی که بتواند مهارت زبان ایتالیایی شما را تا سطح B1/B2 تقویت کند به نوعی «منبع» امتحان چیلز محسوب می‌شود. در حال حاضر اصلی‌ترین منابع آزمون چیلز در حقیقت همان مجموعه کتاب‌های جدید اسپرسو (Nuovo Espresso) است که در صورت تسلط کامل به مباحث سه جلد ابتدایی این مجموعه کتاب می‌توانید در آزمون B1 نمره بسیار خوبی کسب نمایید. همچنین برای سطح B2 نیاز است تا بر هر ۴ جلد ابتدایی مجموعه کتاب‌های جدید اسپرسو مسلط باشید.
برای یادگیری باکیفیت زبان ایتالیایی می‌توانید در دوره‌های حضوری آموزش زبان ایتالیایی یا دوره‌های آموزش آنلاین زبان ایتالیایی مؤسسه برنا شرکت کنید. دپارتمان زبان ایتالیایی مؤسسه‌ی برنا یکی از قدیمی‌ترین خوش‌سابقه‌ترین مراکز آموزش زبان ایتالیایی در ایران است. مؤسسه برنا از سال ۱۳۸۳ در حال خدمات‌رسانی به متقاضیان آموزش زبان ایتالیایی و برگزاری دوره‌های آمادگی آزمون ورودی دانشگاه به زبان ایتالیایی (آلفاتست) یا پزشکی انگلیسی (IMAT) است.

دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه آزمون chilse

در ادامه  سوالات و پاسخنامه آزمونchilseبرخی از سالهای گذشته برای دانلود قرار داده میشود

فایلهای دانلودی

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

اسکرول به بالا