6 خرداد 1403 ساعت 14:24

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

آنچه که دانشجو باید درباره نمایشگاه تله‌کام و الکامپ بداند

آنچه که دانشجو باید درباره نمایشگاه تله‌کام و الکامپ بداند

نمایشگاه تله‌کام و الکامپ نمایشگاهی است که بروزترین اطلاعات و امکانات را در زمینه‌های صنعت مخابرات که ارائه دهنده سرویس‌های اینترنتی و بروزترین فناوری‌های سخت افزار و نرم افزار می باشند را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. در این مقاله که به قلم نویسندگان قدم یار به سرپرستی مهندس فرشاد مارچینی گردآوری شده است، سعی می‌شود به صورت خلاصه و با زبانی ساده توضیحاتی در رابطه با نمایشگاه تله‌کام و الکامپ جهت استفاده دانشجویان گرامی ارائه گردد.

نمایشگاه تله‌کام 

 آنچه که دانشجو باید درباره نمایشگاه تله‌کام و الکامپ بداند

نمایشگاه تلکام مخصوص صنعت مخابرات می‌باشد که ارائه دهنده سرویس‌های اینترنتی است و هر ساله در اوایل مهر ماه در فصل پاییز برگزار می‌شود. این نمایشگاه بهترین فرصت را برای شرکت های مخابراتی محیا می سازد تا بتوانند برای دانشجویان علاقه مند، تکنولوژی های جدید مخابراتی را به نمایش بگذارند. بلیط ورودی نمایشگاه تلکام در سال 96 برای دانشجویان و دانش پژوهان و اساتید مراکز علمی در صورت داشتن کارت شناسایی رایگان بود.

امروزه با گسترش فناوری اطلاعات و توجه دانشجویان به حوزهIt  نقش ارتباطات در فناوری اطلاعات و ارتباطات کمرنگ تر شده است. در صورتی که در کشور ما هنوز تاکید مدیران ارشد توسعه ICT بر روی C می‌باشد. نمایشگاه تله‌کام می تواند با کمک فناوری اطلاعات مسیر خود را بیشتر به سمت It سوق دهد و به نمایشگاه جالب و جذابی تبدیل شود در غیر این صورت تله‌کام به ویترینی برای به نمایش گذاشتن تولیدات داخلی و خارجی ابزار ارتباطی تبدیل می‌شود.
تله‌کام سعی دارد تا برای عموم مردم و دانشجویان قابلیت صنعت مخابرات و ارتباطات کشور را به نمایش بگذارد. یقینا به نمایش گذاشتن اطلاعاتی در زمینه اینکه چه پهنای باندی با چه وسیله ای و در چه زمانی در دسترس عموم قرار می گیرد، برای دانشجویان در تله‌کام جالب خواهد بود. زمانی که تله‌کام این گونه عمل نکند و فقط قسمتی از خودکفایی اش را به رخ بکشد و یا تجهیزات مربوط به خطوط معمولی تلفن ثابت را به نمایش بگذارد، جذابیت خود را بین دانشجویان و عموم مردم از دست خواهد داد.
بازدیدکنندگان و دانشجویان در نمایشگاه تله‌کام تمایل دارنند از طعرفه ها و کاهش هزینه های تلفن باخبر شوند، درصوتی که اکنون خیلی از کشورها به سمت رایگان کردن تعرفه های تلفن همراه پیش می روند.
لازم به ذکر است شبکه های ارتباطی سریعاً در حال رشد به سمت انتقال داده های پرسرعت در حوزه های بی سیم و با سیم می‌باشد و هر روزه فناوری‌های جدیدی پدید می آید که حجم داده های بیشتر با هزینه کمتر داده ها را به تمام نقاط کشور ارسال می کند و سطح دسترسی به دیتاها با هزینه پایین در تمام نقاط کشور به آسانی میسر می‌شود.

نمايشگاه الکامپ 

 آنچه که دانشجو باید درباره نمایشگاه تله‌کام و الکامپ بداند

نمایشگاه الکامپ یک رویداد تجاری در تولید، عرضه محصولات، خدمات الکترونیکی و کامپیوتر در کشور می باشد. دانشجویان زیادی هرسال برای بازدید از نمایشگاه که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد اقدام می نمایند. در این نمایشگاه به روزترین فناوری‌های سخت افزار و نرم افزار برای عموم مردم و دانشجویان عرضه می‌شود و شروعی برای همکاری های تجاری و تکنولوژی بین افراد دخیل در حوزه الکترونیک و کامپیوتر می‌باشد که نقش مهمی در رشد این صنعت و تولید کنندگان و تاجران آن دارد.

دانشجویان می توانند با نمایش گذاشتن اختراعات مختلف خود در الکامپ حضوری فعال داشته باشند و باعث افزایش بازدیدکنندگان از غرفه ها شوند. با توجه به اهمیت داشتن کارآفرینی در دانشگاه و برقرای ارتباط بین صنعت و دانشگاه، این نمایشگاه بهترین فرصت برای دانشجویان می‌باشد تا بتوانند دستاوردهای علمی خود را در معرض دید صاحبان صنایع قرار دهند و توانایی هایشان را در قسمت خصوصی و دولتی استان و کشور به نمایش بگذارند.
برگزارکننده الکامپ در دوره ی بیست و سوم، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می‌باشد و با حمایت ارزشمند سازمان توسعه تجارت و شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران و مشارکت و حمایت موثر نهادها، انجمن ها و تشکل ها نهایت تلاش خود را بکار گرفته اند تا نمایشگاه با کیفیت و منظم برگزار شود.
برای بالا بردن محتوای نمایشگاه همزمان با برپایی الکامپ تعدادی نشست و میزگرد تخصصی در حوزه های مختلف با حضور اساتید برجسته بین المللی و چهره های ارزشمند داخلی نیز صورت می گیرد. همچنین به دلیل استقبال فراوان استارت آپ ها از دوره های قبل یکی از برنامه های اصلی در دوره های جدید، برنامه ریزی برای حضور فعال تر و برپایی سالن استارت آپ ها با رویکرد متفاوت می‌باشد.

از دیگر برنامه های این دوره، با توجه به ظرفیت نمایشگاه در زمینه‌های گوناگون، شناسایی نیروی کار متخصص و دانشجویان فارغ التحصیل به وسیله ی فراخوان عمومی و معرفی آن ها به شرکت ها برای جذب و فراهم کردن شغل می‌باشد. در واقع این امکان فراهم می‌شود تا شرکت ها از نزدیک با متخصصان و کارشناسان جویای کار آشنا شوند و با آن ها مذاکره کنند، در صورتی که تمایل به همکاری با این افراد را داشته باشند نسبت به جذب آن ها اقدام نمایند.

فایلهای دانلودی

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

پیمایش به بالا