26 فروردین 1403 ساعت 13:33

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

معرفی و دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته امنیت عمومی

آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته امنیت عمومی

آزمون کارشناس رسمی دادگستری طبق قوانین حاکم توسط دو مرکز کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز امور مشاوران و کارشناسان رسمی قوه قضائیه برگزار میشود. این آزمون معیاری است برای انتخاب کارشناسان رسمی دادگستری که قرار است با قضات درست به روشن شدن حقایق پرونده ها، کمک نمایند.

در این مقاله که به قلم نویسندگان قدم یار به سرپرستی مهندس فرشاد مارچینی گردآوری شده است، سعی میشود به صورت خلاصه و با زبانی ساده در رابطه با آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته امنیت عمومی جهت استفاده دانشجویان گرامی ارائه گردد.

معرفی و دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته امنیت عمومی

معرفی آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته امنیت عمومی

رشته امنیت عمومی آزمون کارشناس رسمی دادگستری در حال حاضر در سالهای 84 توسط کانون کارشناسان رسمی دادگستری برگزار شده است.
در اوایل برگزاری آزمون کارشناس رسمی دادگستری، تمامی رشتهها معمولا به صورت تشریحی و در بعضی اوقات به صورت تستی و تشریحی برگزار میشده. اما در سالهای اخیر تمامی آزمونهای کارشناس رسمی دادگستری از جمله رشته امنیت عمومی به صورت تستی برگزار میگردد.

منابع آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته امنیت عمومی

با توجه به این که رشته امنیت عمومی در دروس دانشگاهی ما وجود ندارند، شرکت در آزمون برای متقاضیان این رشته با دشواریی‌هایی روبرو شده ‌است. اما منابع آزمون امنیت عمومی قاعدتا مسائلی حول امنیت است و با توجه به معدود رشته‌های امنیت، در حوزه امنیت داخلی مسائلی چون امنیت اماکن و تعیین میزان امنیت و نفوذ پذیری و همچنین را‌ه‌های مختلف برای از بین بردن امنیت و مقابله با ایمن سازی، در حوزه امنیت ملی مباحثی در خصوص وضعیت‌های بحرانی، شورش‌ها و یا مداخلات گروهک‌ها و برخورد با مخلان امنیت ملی، در خصوص پژوهشگری امنیت و بررسی طرح‌های ممکن در حوزه‌های مختلف امنیت. جزوات و کتب درسی دانشگاه امنیت و اطلاعات مهم‌ترین منابع آزمونی در این حوزه هستند.

منابع امتحانی مشترک آزمون کارشناسان رسمی دادگستری ۱۴۰۲

داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناس رسمی دادگستری باید برخی از قوانین مربوط به کارشناسان رسمی دادگستری تسلط داشته باشند. این قوانین برای همه کارشناسان همسان است. بنابراین، انها باید این قوانین را به عنوان منابع عمومی آزمون خود در نظر بگیرند، که در زیر به این قوانین اشاره می کنیم:

منابع امتحانی مشترک کارشناس رسمی دادگستری

o آيين نامه اجرايی ماده 187 انون برنامه سوم توسعه اقتصادی مصوب 27/11/1397 رئيس قوه قضائيه
o مواد مرتبط با کارشناسی در قوانين آيين دادرسی مدنی و كيفری
o قانون كانون كارشناسان رسمی دادگستری مصوب 18/01/1381
o ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی
o آيين نامه اجرايی قانون كانون كارشناسان رسمی دادگستری

مجموعه قدم یار تلاش کرده است تا با گردآوری تمامی سوالات آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته امنیت عمومی این مشکل را از دانشجویان گرامی سلب نماید.

صلاحیت‌های کارشناس رسمی دادگستری رشته امنیت عمومی

رشته امنیت عمومی جزو گروه‌های تخصصی ایمنی و حوادث قرار دارد، کارشناسان رسمی این رشته، پس از اخذ پروانه فعالیت حرفه‌ای به عنوان کارشناس رسمی نیز در عناوین حوزه فعالیت بایستی صلاحیت‌های مربوطه را اخذ نماید. این روزها به دلیل افزایش جمعیت و ایجاد زمینه‌های پرخطر و حادثه‌آفرین در محیط‌های کاری و سکونت، مباحثی از قبیل رشته‌های امنیتی و مراقبتی مورد توجه قرار گرفته است. امروزه از طریق شرکت‌های امنیتی و مراقبتی، حفاظت و امنیت در مجتمع‌های بزرگ اداری، تجاری، کارگاهی، کارخانه‌ها و … انجام می‌شود.
استفاده از سیستم‌های امنیتی، دوربین‌های مداربسته، سیستم‌های اعلام‌خطر و … کار این حوزه را آسان‌تر کرده است. کار رسیدگی و اعلام نظر در این عرصه با کمک سیستمهای مراقبتی و حفاظتی به‌صورت آنلاین و ضبط تصاویر و فیلم‌برداری اماکن کار کارشناسان رسمی دادگستری این رشته را راحت‌تر کرده است. حفظ و حراست از اماکن مهم و کلیدی، ادارات دولتی، بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری، شرکت‌ها و همچنین رسیدگی و اظهارنظر در خصوص نحوه اجرای طرح‌های امنیتی و مراقبتی مؤسسات و افراد حقیقی و حقوقی در زمان بروز حادثه و اتفاقات و یا وارد آمدن خسارت‌های ناشی از عدم رعایت اصول امنیتی نیازمند اعلام نظر کارشناسی است.

دیگر صلاحیت‌های کارشناسان رسمی رشته امنیت عمومی

• رسیدگی به اختلاف بین شرکت‌های حفاظتی با طرف قرارداد
• رسیدگی به نحوه انجام وظایف افراد و شرکت‌های خدمات حفاظتی و مراقبتی و تعیین میزان مسئولیت‌های مربوطه
• رسیدگی به نحوه حفاظت و مراقبت از اموال و اسناد در اماکن خصوصی
• رسیدگی به نحوه حفاظت و مراقبت از اموال و اسناد در اماکن دولتی و شرکت‌ها و مؤسسات تحت پوشش دولت
• رسیدگی به نحوه حفاظت و مراقبت از اموال و اسناد طبقه‌بندی‌شده دولتی و تعیین میزان مسئولیت اشخاص حقیقی و حقوقی مسئول حفاظت آن‌ها
• رسیدگی به نحوه مراقبت و حفاظت از امنیت افراد
• رسیدگی و اظهارنظر در خصوص نحوه اجرای طرح‌های امنیتی و مراقبتی مؤسسات و افراد حقیقی و حقوقی مجری مراقبت از بانک‌ها، مؤسسات مالی و اعتباری

شرایط عمومی ثبت‌نام کارشناس رسمی دادگستری رشته امنیت عمومی

1. متدین به دین اسلام، یا یکی از اقلیت‌های دینی شناخته‌شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی
2. داشتن تابعیت ایرانی
3. نداشتن پیشینه کیفری
4. عدم اعتیاد به مواد مخدر
5. نداشتن وابستگی و سابقه عضویت و هواداری در گروه‌های غیرقانونی، یا مخالف اسلام
6. داشتن دانشنامه کارشناسی یا بالاتر -نه معادل- در رشته مورد تقاضا از یکی از دانشگاه‌های معتبر داخلی (اعم از دولتی یا غیردولتی)، یا خارجی مورد تأیید وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت و درمان و آموزش پزشکی
7. داشتن حداقل 5 سال سابقه کار تجربی در رشته مورد تقاضا بعد از اخذ مدرک تحصیلی مذکور در روز ثبت‌نام
8. داشتن حداقل 25 سال سن
9. داشتن معافیت یا کارت پایان خدمت وظیفه عمومی (برای آقایان)
10. داشتن سلامت جسمی لازم که شخصاً بتواند امور کارشناسـی را بدون نیاز به کمک دیگران انجام دهد

دانلود رایگان سوالات سالهای قبل آزمون کارشناس رسمی رشته امنیت عمومی

هدف اصلی مجموعه و پرتال قدم‌یار فراهم نمودن مكانی پویا و بروز، جهت خبررسانی و همچنین استفاده رایگان دانشجویان گرامی از تمامی خدمات سایت می‌باشد. در این پرتال سعی می‌گردد دانشجویان، تمامی خدماتی که در طی دوران تحصیل و ارتقاء به مقاطع علمی بالاتر نیاز دارند را به صورت کامل و جامع دریافت نمایند.
آيا میخواهید در سایت قدم‌یار، خدمات و دانلودهای مربوط به رشته تحصيلی خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.
برای دانلود رایگان سوالات آزمونهای برگزار شده تا کنون، مربوط به آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته امنیت عمومی ، در ادامه با سایت قدم یار همراه باشید :

فایلهای دانلودی

کد و عنوان رشته امتحانی سال برگزاری دانلود
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته امنیت عمومی شهریور 84 شهریور 84

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

اسکرول به بالا