30 خرداد 1403 ساعت 0:27

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

نتایج آزمون ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ مرکز وکلای قوه قضاییه در دهه اول خرداد ۱۴۰۳ اعلام خواهد شد

نتایج آزمون ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ مرکز وکلای قوه قضاییه در دهه اول خرداد ۱۴۰۳ اعلام خواهد شد

 سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزشی کشور، از اعلام نتایج آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه که ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ برگزار شد در دهه اول خرداد ۱۴۰۳ خبر داد.

نتایج آزمون ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ مرکز وکلای قوه قضاییه در دهه اول خرداد ۱۴۰۳ اعلام خواهد شد
به گزارش پرتال قدم یار به نقل از صدا و سیما، پورعباس سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزشی کشور، علت تأخیر در اعلام نتایج آزمون نوبت دوم مرکز وکلای قوه قضاییه که ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ برگزار شده بود، را فرایند اداری و انجام بررسی‌های فنی معمول برای صحت‌سنجی این آزمون اعلام کرد.
پورعباس با بیان اینکه نتایج آزمون کانون وکلا در دهه اول خردادماه اعلام خواهد شد، گفت: اگر نهاد مربوطه زودتر نتایج را در اختیار ما بگذارد، آن را اعلام خواهیم کرد.

نقش مرکز وکلای قوه قضاییه در لو رفتن سوالات آزمون

عبدالرسول پورعباس در این گفت و گو در خصوص موضوع لو رفتن سوالات آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه نیز توضیحاتی را ارائه داد و عنوان داشت: ما این آزمون را با استاندارد خارج از سازمان انجام دادیم و در آینده هیچ آزمونی را به این صورت برگزار نخواهیم کرد که فقط نقش مجری را داشته باشیم زیرا مجری بودن برای یک آزمون و امنیت آزمون کفایت نمی کند.
پور عباس افزود: یک اتفاقی افتاد و چند سوالی قبل از آزمون بیرون آمد که این موضوع ریشه یابی شده و دستگاه صاحب کار ما [مرکز وکلای قوه قضاییه] در این قضیه نقش کمک کار را داشته است.

برگزاری آزمون مجدد در پاسخنامه های بالای ۷۵ درصد مشابهت

پورعباس با بیان اینکه «آزمون از نظر ما آزمون سالمی بوده و مشکلی نیست» عنوان کرد: طبق روال در همه آزمون های ما بررسی های فنی را انجام می دهیم و در این بررسی های فنی تعدادی از داوطلبان را که در حد بالای ۷۵ درصد تشابه پاسخنامه داشته باشند را پیدا می کنیم و آن ها را به یک آزمون مجدد دعوت می کنیم.
انتشار نتایج بعد از تایید مرکز وکلای قوه قضاییه طبق قانون تسهیل
سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزشی کشور ضمن اعلام آمادگی برای اعلام نتایج آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه گفت: این آزمون هم آمادگی داریم اعلام نتیجه کنیم اما در همه آزمون هایی که ما برگزار می کنیم ما نتیجه اولیه را به دستگاه مربوطه اعلام می کنیم و دستگاه مربوطه بعد از بررسی های به عمل آمده نتیجه ها را به سازمان برمی گرداند و سپس ما نتایج را منتشر می کنیم.
پور عباس در پاسخ به خبرنگار در باره پرونده تشکیل شده در باره لو رفتن سوالات آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه گفت: پرونده ای برای آزمون باز شده ما اطلاعات لازم را به بازپرس داده ایم ولی تصمیم گیر بازپرس نیست، بلکه معاونت مرکز وکلای قوه قضاییه و خود سازمان سنجش تصمیم گیر است.
پور عباس در انتها عنوان کرد: ما هفته قبل جلسه‌ای [با مرکز وکلای قوه قضاییه] داشتیم که مقرر شد نتایج را بگیرند و ارزیابی کنند و سپس ما اعلام آمادگی داریم طبق قانون مصوب مجلس [تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار] نتایج را اعلام کنیم.

((جدیدترین اخبار گلچین شده از سایت های معتبر خبری را در سایت قدم یار مشاهده نمایید.))
((کلیه اخبار در پرتال دانشجوی قدم یار، به صورت خودکار و توسط نرم افزار جستجوگر اتوماتیک گردآوری می‌گردد و این مجموعه در مورد محتوای اخبار ارائه شده هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد.))

فایلهای دانلودی

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

پیمایش به بالا