2 مرداد 1403 ساعت 17:33

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

ثبت نام و انتشار آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۰ اسکودا

ثبت نام و انتشار آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۰

به گزارش قدم یار آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۰ در سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

کانون وکلای دادگستری اسکودا

مهلت ثبت نام و زمان برگزاری آزمون وکالت 1400:

مهلت ثبت‌نام از امروز ۲۶ اردیبهشت تا ۴ خرداد ادامه دارد و آزمون روز پنجشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

هزینه ثبت نام آزمون وکالت 1400 :

هزینه ثبت نام ۳۰۰ هزار تومان است.

مراحل و شرایط ثبت نام آزمون وکالت 1400: 

ثبت نام آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری هر ساله بصورت غیرحضوری و اینترنتی انجام می شود. متقاضیان باید با مراجعه به سایت sanjesh.org برای تهیه سریال ثبت نام و تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی داوطلب اقدام کنند و پس از تایید نهایی این اطلاعات کد رهگیری ثبت نام خود را دریافت کنند.

لینک ثبت نام آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری ۱۴۰۱ تنها در مهلت مقرر شده در اطلاعیه ثبت نام در سایت سنجش فعال می شود و لذا داوطلبان باید با آماده کردن مدارک و اطلاعات لازم برای انجام به موقع فرآیند ثبت نام خود تلاش کنند

ظرفیت آزمون وکالت 1400:

با توجه به اینکه این آگهی قبل از لازم‌الاجرا شدن قانون تسهیل صدور مجوزها منتشر شده، در آن ظرفیت هر کانون اعلام شده اما همانطور که پیش‌تر نایب‌رئیس اسکودا گفته بود، به زودی اطلاعیه‌ای تکمیلی درباره نحوه قبولی بر اساس قانون جدید منتشر خواهد شد.

به گزارش سایت وزین اختبار در این آگهی اشاره‌ای به آیین‌نامه لایحه استقلال مصوب سال ۱۴۰۰ نشده و صرفا ذکر شده که آزمون بر اساس قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت، لایحه استقلال کانون وکلا و آیین‌نامه مربوط برگزار می‌شود.

به نظر می‌رسد راهکاری که نهایتا قوه قضاییه و اسکودا برای رفع مانع برگزاری آزمون بر آن توافق کرده‌اند، این نحوه اشاره به آیین‌نامه لایحه استقلال بوده است، بدون اشاره به سال تصویب و مشخص کردن اینکه منظور آیین‌نامه مصوب سال ۱۳۳۴ است یا مصوبه سال ۱۴۰۰.

 

آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری جمهوری اسلامی ایران سال ۱۴۰۱

 

(مربوط به نوبت پذیرش سال ۱۴۰۰)

 

برخی بندهای این آگهی به موجب اطلاعیه تکمیلی اسکودا اصلاح شده است.

 

به اطلاع متقاضیان شرکت در آزمون کارآموزی وکالت دادگستری می‌رساند که اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران (اسکودا) به نمایندگی از کانونهای وکلای دادگستری جمهوری اسلامی ایران متشکل از کانون وکلای دادگستری مرکز- آذربایجان شرقی – فارس و کهگیلویه و بویراحمد- اصفهان – آذربایجان غربی – مازندران- خراسان رضوی و جنوبی – گیلان- قزوین- خوزستان – کرمانشاه – همدان – قم – کردستان – گلستان – اردبیل- مرکزی- بوشهر – زنجان- لرستان – کرمان- البرز -چهارمحال و بختیاری- یزد – ایلام و خراسان شمالی از طریق آزمون کتبی و در اجرای قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مصوب سال ۱۳۷۶، لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری مصوب ۱۳۳۳، آیین نامه و مقررات مربوط، به تعداد مورد نیاز مجموعَاَ ۴۳۰۲ نفر و با توجه به شرح، شرایط و موارد زیر اقدام به برگزاری آزمون ورودی کارآموزی وکالت می‌نماید.

 

این آزمون، کتبی و در این مرحله به صورت تستی بوده و ضرائب دروس آن به شرح ذیل می‌باشد:

دروس و ضرایب آزمون وکالت 1400 اسکودا

تبصره: سوالات هر یک از مواد آزمون از قلمرو قوانین و مقررات ذکر شده در ذیل هر عنوان و نیز آراء وحدت رویه مرتبط طرح می شود. فهرست منابع در جدول پیوست شماره ۱ این آگهی می باشد.

شرایط شرکت در آزمون و اخذ پروانه کارآموزی وکالت:

براساس ماده ۲ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری مصوب سال ۱۳۷۶، داوطلبان باید دارای شرایط ذیل باشند:

 • الف– تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
 • ب – اعتقاد و التزام عملی به احکام و مبانی دین مقدس اسلام.
 • پ– اعتقاد و تعهد به نظام جمهوری اسلامی ایران، ولایت فقیه، قانون اساسی.
 • تنداشتن پیشینه محکومیت موثر کیفری.
 • ث – نداشتن سابقه عضویت و فعالیت در گروه‌های الحادی و فرق ضاله و معاند با اسلام
 • ج– گروه‌هایی که مرامنامه آنها مبتنی بر نفی ادیان الهی می‌باشد.
 • چعدم وابستگی به رژیم منحوس پهلوی و تحکیم پایه‌های رژیم طاغوت.
 • ح– عدم عضویت و هواداری از گروه‌کهای غیر قانونی و معاند با جمهوری اسلامی ایران.
 • خ– عدم اعتیاد به مواد مخدر و استعمال مشروبات الکلی
 • ددارا بودن دانشنامه لیسانس یا بالاتر حقوق (از دانشکده‌های حقوق داخل یا خارج کشور که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد) یا دانشنامه لیسانس فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح.

تبصره ۱: کسانی که فاقد مدرک کارشناسی حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح بوده و فقط دارای مدارک بالاتر آن هستند حق شرکت در آزمون را ندارند؛ بنابراین از ارائه مدارک بالاتر به جز مدارک کارشناسی عنوان شده خودداری نمایند.

تبصره ۲دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته حقوق با مدرک کاردانی مرتبط به شرط آن که واحدهای دروس دوره کارشناسی حقوق را گذرانده باشند مجاز به شرکت در آزمون هستند.

تبصره ۳اقلیتهای مذهبی رسمی از دارا بودن شرایط مندرج در بند ب مستثنی می‌باشند.

 کسانی که اجازه وکالت ندارند :

براساس ماده ۱۰ لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری مصوب سال ۱۳۳۳، به اشخاص زیر اجازه وکالت داده نمی‌شود:

الف– اتباع خارجه.

ب. قضات و مستخدمین دولتی و بلدی و مملکتی و بنگاه‌هایی که تمام یا قسمتی از سرمایه آن متعلق به دولت است در حین اشتغال به خدمت بهاستثنای استادان دانشکده حقوق که اشتغال به تدریس در یکی از شعب حقوقی دارند در صورت اجازه شورای دانشگاه.

پ – محکومین به انفصال ابد از خدمات دولتی.

ت. اشخاص مشهور به فساد اخلاق و تجاهر به استعمال مسکر و افیون و اعمال منافی عفت.

ث– محکومین به جنایت مطلقاً و محکومین به جنحه‌هایی که منافی با امانت و عفت و شئون وکالت است به تشخیص هیأت مدیره کانون و یا آنکه به موجب قانون مستلزم محرومیت از بعضی حقوق اجتماعی است.

ج – کسانی که به اتهام جنایت یا جنحه‌های مذکور در ماده فوق تحت محاکمه هستند.

چ اشخاصی که طبق حکم محکمه از وکالت محروم شده‌اند.

 شرایط سنی شرکت در آزمون وکالت 1400 اسکودا

پروانه کارآموزی وکالت دادگستری در حوزه قضائی استان تهران فقط به کسانی داده می‌شود که هنگام ثبت نام سن آنها از چهل سال تمام بیشتر نباشد و برای سایر حوزه‌های قضائی پروانه کارآموزی به کسانی داده می‌شود که هنگام ثبت نام سن آنها از پنجاه سال تمام بیشتر نباشد.

تبصره: حداقل سن شرکت در آزمون در زمان ثبت نام بیست و چهار سال تمام شمسی است.

اشخاصی مجاز به شرکت در آزمون و صدور پروانه کارآموزی هستند که دارای شرایط مندرج در قوانین و مقررات ناظر بر وکالت باشند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام آزمون وکالت 1400 اسکودا

– اسکن تصویر مدرک تحصیلی لیسانس، منطبق با بند ۲-۳ و تبصره‌های آن، بدون حاشیه‌های زاید و با فرمت jpg و با اندازه حدود ۵۹۵ در ۸۴۲ pixels و با وضوح تصویری ۷۲ dpi.

تبصره ۱: متقاضیان از اسکن گواهی تعداد واحدهای گذرانده شده خودداری نمایند زیرا فقط گواهی فارغ‌التحصیلی یا دانشنامه مبنای مجوز شرکت در آزمون می‌باشد، بنابراین دانشجویان ترم آخر و کسانی که در گواهی صادر شده توسط دانشگاه مربوط در مورد آنها کلمه”فارغ التحصیل“ یا دانش آموخته قید نشده باشد حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.

تبصره ۲: دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته می‌بایست علاوه بر مدرک کارشناسی ناپیوسته، اسکن مدرک کاردانی خود را در قسمت مربوطه ارسال نمایند.

اسکن تصویر کارت یا گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم بدون حاشیه‌های زاید و در قالب jpg و با اندازه حدود ۲۱۳ در ۳۱۲ pixels و با وضوح تصویری ۷۲ dpi.

تبصره: دارندگان معافیت‌های تحصیلی، مربوط به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و حوزه‌های علمیه و به طور کلی افراد فاقد گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم، تحت هیچ شرایطی حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.

هزینه ثبت نام و شرکت در آزمون وکالت 1400 اسکودا

هزینه ثبت نام مبلغ ۳.۰۰۰.۰۰۰ (سه میلیون) ریال (معادل سیصد هزار تومان)

تبصره: واریز هزینه ثبت نام از طریق کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب و سیستم برخط (آنلاین) ثبت نام اینترنتی در زمان تعیین شده در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور و با توجه به بند ۱-۵ و ۲-۵ این آگهی و دستورالعمل مقرر انجام خواهد گرفت.

 اسکن عکس متقاضی:

متقاضیان محترم میبایست تصویر عکس خود را که در سال جاری گرفته شده باشد، در اندازه‌های ۴×۳ جهت اسکن، بدون حاشیه‌های زاید و در قالب jpg و با اندازه حداقل ۲۰۰ در ۳۰۰ تا حداکثر ۳۰۰ در ۴۰۰ pixels تهیه نمایند و حجم فایل تهیه شده نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر شود. همچنین تصویر متقاضی باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر و هر گونه منگنه باشد. تا حد امکان عکسها سیاه و سفید و یا در صورت رنگی بودن دارای زمینه سفید باشد.

 تذکر مهم: با توجه به مشکلات بوجود آمده در آزمونهای قبلی، درخصوص اشتباه در ارسال عکس متقاضیان، که این موضوع اکثراً برای متقاضیانی که ثبت نام آنها توسط دیگران انجام می‌شود رخ داده است، تاکید می‌گردد علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد.بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

 تهیه پرینت از اطلاعات ثبت نامی که از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور انجام شده است، الزامی است متقاضی باید پرینت را در صورت قبولی در آزمون به کانون مربوط ارائه کند.

داوطلب معلول باید نوع معلولیت خود را علامتگذاری نماید. سپس براساس شدت معلولیتی که سازمان بهزیستی تائید خواهد نمود، به شرح جدول ذیل خدمات و تسهیلات لازم به متقاضیان ارائه خواهد شد.لازم به ذکر است طبق قانون اخذ پروانه وکالت مصوب سال ۱۳۷۶ هیچ گونه سهمیه فوق‌العادهای برای پذیرش این متقاضیان در آزمون وکالت در نظر گرفته نشده است و با اعلام معلولیت از نظر پذیرش در آزمون اولویتی برای فرد ارائه کننده ایجاد نخواهد شد.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران:

با توجه به تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و با توجه به مفاد ماده ۸۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و به ویژه بند چ ماده مذکور که به موجب آن بند چ به عنوان ماده ۵۹ مکرر به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران الحاق شده است گزینش متقاضیان واجد شرایط براساس ماده ۵۹ اصلاحی قانون خدمات رسانی به ایثارگران صورت می‌گیرد. هر یک از افراد متقاضی سهمیه رزمندگان و ایثارگران میتوانند براساس شرایط خود به شرح مندرج در بندهای “الف” تا “ج” زیر، متقاضی استفاده از سهمیه شوند.

 • الف- فرزندان و همسران شهدا
 • ب- جانبازان با حداقل ده درصد۱۰%) جانبازی
 • پ- آزادگان با داشتن حداقل سه ماه سابقه اسارت و همسر و فرزندان آنان
 • ت- رزمندگان با داشتن حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه
 • ث- همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد۲۵%) و بالاتر
 • ج- فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه

تبصره ۱: متقاضیان استفاده کننده از سهمیه‌های بنیاد شهید، سازمان بسیج مستضعفین، جهاد کشاورزی و نیروهای مسلح، در صورت عدم تایید سهمیه به واحدهای تابعه شهرستان محل تشکیل پرونده ذیربط مراجعه نمایند.

تبصره ۲جانبازان ۱۰% به بالا، آزادگان با سه ماه سابقه اسارت و همسر و فرزندان آنان، فرزندان و همسران شهدا،همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد( ۲۵%) و بالاتر، برای استفاده از سهمیه مربوط باید بر اساس ضوابط نسبت به تکمیل بند مربوط در تقاضانامه ثبت نامی اقدام نمایند. این قبیل متقاضیان بایستی در فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی نسبت به علامتگذاری بند مربوطه اقدام نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از ثبت نام به ارگان بنیاد شهید و امور ایثارگران برای تایید سهمیه ارسال گردد و نیازی به مراجعه به سایت ایثار ندارند.

تبصره ۳: بر مبنای قسمت اخیر ماده ۵۹ مکرر الحاقی به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، رزمندگان با حداقل شش ماه

سابقه حضور در جبهه، فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه جزو سهمیه رزمندگان محسوب می شوند و تابع ضوابط مربوط به سهمیه رزمندگان هستند.

رزمندگانی که از تاریخ ۳۱/۶/۱۳۵۹ لغایت ۳۱/۶/۱۳۶۷ حداقل شش( ۶) ماه متوالی یا متناوب و فرزندان رزمندگانی که حداقل دوازده ماه( ۱۲) سابقه حضور داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهههای نبرد حق علیه باطل را داشتهاند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذیربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا وزارت جهاد کشاورزی) نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام توسط ستاد مشترک سپاه پاسداران (سازمان بسیج مستضعفین) و یا وزارت جهاد کشاورزی مورد تایید نهایی قرار گیرد.

تبصره ۴:با توجه به مصوبه هیئت محترم وزیران در جلسه مورخ ۱۴/۷/۱۴۰۰ (موضوع تصویب نامه شماره ۷۵۸۰۴/ت۵۹۲۴۱هـ مورخ ۱۹/۷/۱۴۰۰) رزمندگان جبهه مقاومت مشروط به ارا بودن حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه با تائید ستاد کل نیروهای مسلح (سازمان بسیج مستضعفین و ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) می توانند از این تسهیلات بهره مند گردند.

تبصره ۵: آن دسته از پرسنل کادر ثابت، پیمانی، و وظیفه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که از تاریخ ۳۱/۶/۱۳۵۹ تا ۳۱/۶/۱۳۶۷ حداقل ۶ ماه پیوسته یا متناوب در خطوط مقدم حضور داشتهاند و فرزندان این رزمندگان که پدر یا مادرشان حداقل ۱۲ ماه سابقه حضور در جبهه را به صورت داوطلبانه دارد میتوانند با تایید بالاترین مقام هر یک از نیروهای مسلح (ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران، ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و ستاد کل نیروهای مسلح) از مزایای این قانون استفاده نمایند. این قبیل افراد میتوانند ابتدا به واحدهای متبوع مراجعه و فرم مخصوص استفاده از سهمیه ایثارگران در آزمون مربوط را تکمیل نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام توسط صالح مربوطه مورد تایید نهایی قرار گیرد. این قبیل متقاضیان لازم است ضمن علامتگذاری در بند مربوطه در تقاضانامه ثبت نامی نسبت به درج کد پیگیری ۱۲ رقمی در محل مربوط اقدام نمایند.

تبصره ۶: با توجه به مفاد بند چ ماده ۸۸ الحاقی به ماده ۵۹ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، پدر و مادر شهدا مشمول سهمیه ایثارگری نمی‌باشند.

 تبصره ۷: شرط سنی در خصوص ایثارگران اجرا نخواهد شد.

تذکرات مهم:

۱ – مناطق عملیاتی بر اساس مصوبه شورای عالی دفاع تعیین می شود.

۲- همسران رزمندگان (متقاضیانی که همسران آنان فقط دارای شرط مدت حضور در جبهه می‌باشند) مشمول استفاده از سهمیه رزمندگان نمی‌باشند.

۳- کد پیگیری ۱۲ رقمی ارگان استفاده کننده از سهمیه رزمندگان (حسب مورد سپاه پاسداران و یا نیروهای مسلح)، برای هر آزمون و هر سال متفاوت است. لذا متقاضیان می بایست برای این آزمون، کدپیگیری جدید از ارگان ذیربط دریافت دارند.

۴- متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، لازم است پس از تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان، نسبت به دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی از واحد مربوطه اقدام و آن را در زمان ثبت نام در محلی که در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی در نظر گرفته شده است، درج نمایند.

۵- شرط برخورداری از مزایای ایثارگران و رزمندگان «واجد شرایط بودن» آنان است که در قسمت اخیر ماده ۵۹ الحاقی همانند ماده ۵۹ قبلی تصریح شده است. بنابراین وضعیت متقاضیان محترم باید بر ماده ۲ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت و سایر شرایط قانونی ایجابی و سلبی لازم برای ورود به کارآموزی منطبق باشد.

۶- به موجب الحاق بند چ ماده ۸۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه به ماده ۵۹ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، مشمولین استفاده از سهمیه ایثارگران فقط موارد شش گانه فوق هستند.

۷- بررسی شمول سهمیه ایثارگری به افراد توسط سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود در نهایت، تایید نهایی واجد شرایط بودن ایثارگران نسبت به پذیرفته شدگان این سهمیه با هیأت مدیره هر کانون است.

۸ – چنانچه داوطلبی در سهمیه آزاد شرکت کرده باشد، اعلام بعدی او در مورد ایثارگری مسموع نخواهد بود.

۹- پس از اعلام اسامی پذیرفته شدگان توسط کانون محلی، اصل گواهی ایثارگری صادر شده از مرجع صالح می بایست به کانون مربوطه تحویل داده شود.

۱۰- نظر به اینکه پذیرش متقاضیان در سهمیه انتخابی آنان صورت میگیرد، ضروری است متقاضیان ارجمند هنگام ثبت نام در انتخاب گزینه سهمیه عادی یا ایثارگران دقت نمایند.

نحوه ثبت نام و توزیع کارت شرکت در آزمون و تاریخ آزمون وکالت 1400 اسکودا:

 ثبت نام از متقاضیان منحصراً از طریق اینترنت و درگاه اطلاعرسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org از روز دوشنبه مورخ ۲۶/۰۲/۱۴۰۱ لغایت روز چهارشنبه مورخ ۰۴/۰۳/۱۴۰۱ انجام خواهد شد.

 متقاضیان باید برای واریز هزینه ثبت نام، از طریق کارتهای اعتباری عضو شبکه شتاب، که رمز دوم آن فعال باشد، طبق دستور العمل اعلام شده در درگاه اطلاعرسانی سازمان سنجش آموزش کشور، و در زمان اعلام شده در بند ۱-۵، نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام اقدام کنند.

 تبصرهدر این خصوص متقاضیان میتوانند از کارتهای اعتباری دیگران که رمز دوم آن فعال باشد نیز استفاده کنند.

توزیع کارت شرکت در آزمون به صورت اینترنتی انجام می‌شود و متقاضیان باید با مراجعه به درگاه اطلاعرسانی سازمان سنجش آموزش کشور و وارد کردن کد پیگیری و شماره پرونده خود به سیستم، کارت ورود به جلسه را دریافت کنند. زمان آغاز توزیع اینترنتی کارت و نحوه آن، زمان و مکان رفع نقص یک هفته قبل از برگزاری آزمون از طریق درگاه اطلاعرسانی سازمان سنجش آموزش کشور www.sanjesh.org، اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران www.scoda.org به نمایندگی از کانونهای وکلای دادگستری سراسر کشور به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

با توجه به برگزاری آزمون سال جاری در همه مراکز استانها متقاضیان باید صرف نظر از کانون انتخابی، محل سکونت خود را جهت تعیین محل آزمون انتخاب نمایند.

تاریخ برگزاری آزمون  وکالت 1400 اسکودا   

روز پنجشنبه مورخ ۳۰/۰۴/۱۴۰۱ می‌باشد.

 تذکرات لازم:

 متقاضیان باید قبل از تاریخ شروع ثبت نام، نسبت به اسکن و آماده کردن مدارک در قالب و مشخصات اعلام شده در بند ۴ این آگهی اقدام نمایند.

مدت ثبت نام اینترنتی از تاریخ شروع، ۱۰ روز خواهد بود.

 متقاضیان باید اصل مدارک اسکن شده را نزد خود نگه داشته در صورت پذیرفته شدن به همراه سایر مدارکی که اعلام خواهد شد به کانون مربوطه ارائه نمایند.

متقاضیان فقط در صورتی که دارای شرایط مندرج در این آگهی باشند حق ثبت نام و شرکت در آزمون را خواهند داشت ضمن اینکه باید اطلاعات وارد شده در تقاضانامه ثبت نام را (خصوصاً از نظر تعیین کانون مربوط و کد آن) به دقت کنترل نمایند. هزینه ثبت نام تحت هیچ شرایطی مسترد نخواهد شد.

 متقاضیان باید در پایان ثبت نام از اطلاعات وارد شده پرینت تهیه و درصورت قبولی آن را به کانون مربوطه تسلیم کنند.

چنانچه اطلاعات اعلام شده توسط متقاضی در هنگام ثبت نام اینترنتی با آگهی آزمون منطبق نبوده و غیر واقعی باشد حتی در صورت قبولی از ثبت نام آنان جلوگیری و قبولی آنان کان لم یکن تلقی خواهد شد.

  صدور کارت شرکت در آزمون دلیل تایید هیچ یک از مدارک داوطلب از طرف کانونهای وکلا یا سازمان سنجش نیست. بنابراین صرف قبولی در آزمون و درج نام متقاضی در ردیف پذیرفته شدگان، هیچ حقی برای کسی ایجاد نخواهد کرد.

 صدور هرگونه اطلاعیه درخصوص آزمون درگاه اطلاع رسانی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران (اسکودا) www.scoda.org به نمایندگی از کانونهای وکلای دادگستری سراسر کشور و سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org معتبر خواهد بود.

 با توجه به زمان پیش بینی شده برای آماده کردن مدارک ثبت نام تأکید می‌شود در روزهای آغازین پس از انتشار این آگهی نسبت به تهیه مدارک مورد نیاز اقدام شود تا در هنگام ثبت نام از طریق اینترنت برای متقاضیان از نظر زمانی مشکلی ایجاد نگردد.

تغییر محل کارآموزی به هیچ عنوان میسر نخواهد بود بنابراین متقاضیان محترم باید با در نظر گرفتن همه ویژگیها و امکانات و محدودیتهای فردی و خانوادگی خود صرفاً در حوزه کانونی ثبت نام کنند که قصد کارآموزی و وکالت در محدوده آن را دارند.

محاسبه نمرات براساس قانون لازم الاجرا انجام خواهد شد.

 ثبت نام و شرکت وکلای دادگستری و کارآموزان وکالت عضو کانونهای وکلا در آزمون ممنوع است و بر فرض شرکت و قبولی در آزمون، قبولی آنان کان لم یکن تلقی می‌شود.

تبصره۱طبق تصمیم هیاتهای مدیره محترم کانونهای وکلای دادگستری آذربایجان شرقی،آذربایجان غربی،اصفهان، چهارمحال وبختیاری، زنجان،کرمان، کرمانشاه، همدان و یزد کارآموزانی که در حوزه این کانونها به کارآموزی اشتغال دارند میتوانند در آزمون امسال منحصراً در حوزه کانون متبوع خود شرکت کنند.

متقاضیان محترم پیش از انتخاب کانون محل کارآموزی و اشتغال خود حتما به آگهی اختصاصی کانونها در سایت اختصاصی آنها مراجعه کنند و از شرایط احتمالی پیش بینی شده در هر کانون آگاه شوند. زیرا با توجه به مستقل بودن کانونها و ویژگیهای اقلیمی و اجتماعی آنها شرایط اختصاصی اعلامی هر کانون برای متقاضیان ورود به آن لازم الاتباع است.

 آگهی بر اساس قوانین لازم الاجرا منتشر گردیده است، بدیهی است در صورت لازم الاجرا شدن قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، نحوه اعمال مفاد آن قانون متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

 

فایلهای دانلودی

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

اسکرول به بالا