6 خرداد 1403 ساعت 13:07

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۳ در پاییز. معرفی شرایط ، زمان برگزاری و ضرایب آزمون

برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۳در پاییز

بر اساس بازنشر پرتال قدم یار– سخنگوی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران از برگزاری آزمون وکالت سال ۱۴۰۳ در پاییز امسال خبر داد.
به گزارش قدم یار، به نقل از روابط عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران، دکتر ابراهیم کیانی گفت: صبح امروز نشست شورای اجرایی اسکودا با حضور نمایندگان کانون‌های وکلای دادگستری سراسر کشور در محل اسکودا برگزار شد.

وکالت 1403یکی از دستور کارهای این نشست تعیین زمان آزمون وکالت ۱۴۰۳ بود که با تصویب شورای اجرایی مقرر شد این آزمون در پاییز سال جاری برگزار شود.
ابراهیم کیانی سخنگو و نائب رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) در خصوص زمان برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۳، توضیحاتی را ارائه داد.
به گزارش قدم یار، نشست شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران در ساعت ۹ روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ در محل اسکودا با دستور تعیین زمان برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۳ تشکیل شد.
طبق گزارش منتشره از این نشست، با تصویب شورای اجرایی مقرر شد این آزمون در پاییز سال جاری برگزار شود.
در همین راستا وکیل ابراهیم کیانی سخنگو و نائب رئیس در توضیحات تکمیلی درباره اتخاذ این تصمیم عنوان کرد:‌ با توجه به اینکه آزمون وکالت کانون های وکلای دادگستری در سال های گذشته در پاییز برگزار می شد و در یک سال به دلیلی مشکلاتی که حادث شده بود، آزمون در فصل تابستان برگزار گردید، بنابراین مقرر شد آزمون در فصل پاییز برگزار گردد.
تعیین روز دقیق آزمون، نیازمند توافق با سازمان سنجش است
کیانی با اعلام این خبر که آزمون وکالت سال ۱۴۰۳ در پاییز امسال برگزار خواهد شد، تعیین روز دقیق آزمون را نیازمند توافق با سازمان سنجش و بررسی تقویم زمانی موجود عنوان کرد و گفت: به محض تعیین روز دقیق آزمون، این مسئله اطلاع‌رسانی خواهد شد.
وی افزود: داوطلبان مطمئن باشند که تمام دغدغه مدیران نهاد وکالت این است که حقوق داوطلبان رعایت شود و انتقاداتی که به قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار وجود دارد هیچ ارتباطی به داوطلبان ندارد و مدیران نهاد، مجری قوانین هستند و بهترین بسترهای لازم را برای برگزاری آزمون فراهم خواهند کرد.
علیرغم آنکه اسکودا روز پنجشنبه اطلاع داد آزمون وکالت ۱۴۰۳ در فصل پاییز برگزار خواهد شد، لیکن روابط عمومی کانون وکلای لرستان تاریخ برگزاری را آبان ماه اعلام کرده است.
به گزارش قدم یار و به گفته وکیل ابراهیم کیانی(سخنگو و نائب رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران) در جلسه اخیر شورای اجرایی اسکودا با حضور نماینده های کانون های وکلا ، مقرر شده است تا آزمون وکالت امسال در پاییز سال جاری برگزار شود.

ضرایب دروس آزمون وکالت ۱۴۰۳


براساس قانون کانون وکلای دادگستری مکلف است هر سال از طریق سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به برگزاری آزمون وکالت اقدام کند.
تاکنون جزییاتی از منابع و ضرایب آزمون وکالت ۱۴۰۳ اعلام نشده است اما پیش بینی می شود در آزمون وکالت ۱۴۰۳ نیز ضرایب دروس مانند آزمون وکالت ۱۴۰۲ باشد و تغییری نکند. بااینحال همچنان باید منتظر انتشار آگهی ثبت‌نام آزمون سال ۱۴۰۳ باشیم.

براساس آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۲، ضرایب دروس آزمون وکالت عبارتند از:

حقوق مدنی(با ضریب ۳)
آیین دادرسی مدنی( با ضریب ۳)
حقوق تجارت(با ضریب ۲)
اصول استنباط حقوق اسلامی و متون فقه( با ضریب ۱)
حقوق جزای عمومی و اختصاصی( با ضریب ۲)
آیین دادرسی کیفری( با ضریب ۲)
حقوق اساسی( با ضریب ۱)
در میان دروس منبع آزمون وکالت، دو درس حقوق مدنی و آیین دادرسی مدنی با ضریب ۳، بالاترین ضریب را به خود اختصاص داده اند.

تعداد سوالات آزمون وکالت


آزمون وکالت اسکودا یک مرحله ای به صورت تستی است و نمره منفی دارد. مدت پاسخگویی آزمون ۱۷۰ دقیقه است و استفاده از کتاب قانون در جلسه امتحان مجاز نیست.
داوطلبان در جلسه آزمون به ۱۴۰ سوال پاسخ می‌دهند.
تعداد سوالات هر یک از درس‌های حقوق مدنی، آیین دادرسی مدنی، حقوق تجارت، حقوق جزای عمومی و اختصاصی ، آیین دادرسی کیفری و حقوق اساسی ۲۰ سوال است.
لازم به ذکر است از دو منبع اصول استنباط حقوق اسلامی و متون فقه هر کدام ۱۰ سوال در آزمون طرح می‌شود.

((جدیدترین اخبار گلچین شده از سایت های معتبر خبری را در سایت قدم یار مشاهده نمایید.))
((کلیه اخبار در پرتال دانشجوی قدم یار، به صورت خودکار و توسط نرم افزار جستجوگر اتوماتیک گردآوری می‌گردد و این مجموعه در مورد محتوای اخبار ارائه شده هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد.))

فایلهای دانلودی

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

پیمایش به بالا