3 خرداد 1403 ساعت 13:25

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

دانلود رایگان جزوات استعداد تحصیلی

استعداد تحصیلی چیست؟

از سال 1390 که آزمون دکتری به صورت نیمه‌متمرکز برگزار می‌شود، سنجش شامل دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه بوده است. مرحله کتبی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود، در سال‌های مختلف تغییراتی داشته است، با این حال دروس عمومی بخش ثابت این آزمون بوده‌اند.
استعداد تحصیلی یکی از دروس بخش عمومی آزمون کتبی دکتری نیمه‌متمرکز است که به سنجش توانایی‌ ذهنی و درک داوطلبان، قدرت تحلیل و استعداد آنها می‌پردازد.
دانلود رایگان جزوات استعداد تحصیلی

قسمتهای اصلی آزمون  استعداد تحصیلی دکترا:

این بخش از آزمون دکتری، در بسیاری از گروه‌ها، از چهار قسمت اصلی تشکیل شده است: 1. درک مطلب؛ 2. سؤالات منطقی؛ 3. سؤالات تحلیلی؛ 4. سؤالات کمی. در گروه فنی و مهندسی، به جای سؤالات استدلال منطقی، سؤالات تجسمی مطرح می‌شود. لازم به ذکر است که اگر چه تعداد سؤالات، زمان پاسخ‌گویی به آنها و نیز درجه سختی و آسانی آنها در سال‌های مختلف، تغییراتی داشته است، اما ماهیت بخش‌های مختلف این درس همواره ثابت بوده است.
باید توجه داشت که در استعداد تحصیلی نیز همانند مباحث دیگر تعدادی قوانین تکراری و همیشگی مطرح می شود که اطلاع از آنها راه را برای بروز استعداد تحصیلی داوطلب هموار می کند.
کتاب های مختلفی برای استعداد تحصیلی دکتری تالیف شده است که منابع خوبی برای استعداد تحصیلی هستند. پیشنهاد می کنیم پیش از همه به سراغ جزوه استعداد تحصیلی رایگان سایت پی اچ دی تست بروید.
با تمرین کردن و پاسخ دادن به این سوالات، بیشتر و بهتر با چگونگی پاسخدهی آشنا می‌شوید و به مرور متوجه می‌شوید در کدام سوالات تبحر بیشتری دارید و در کنکور می‌توانید آن بخش را در اولویت قرار دهید.

دانلود رایگان جزوات استعداد تحصیلی

هدف اصلی مجموعه و پرتال قدم‌یار فراهم نمودن مكانی پویا و بروز، جهت خبررسانی و همچنین استفاده رایگان دانشجویان گرامی از تمامی خدمات سایت می‌باشد. در این پرتال سعی می‌گردد دانشجویان، تمامی خدماتی که در طی دوران تحصیل و ارتقاء به مقاطع علمی بالاتر نیاز دارند را به صورت کامل و جامع دریافت نمایند.

آيا میخواهید در سایت قدم‌یار، خدمات و دانلودهای مربوط به رشته تحصيلی خود را رايگان دريافت نمایید!!!!

کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

فایلهای دانلودی

عنوان جزوه تقدیر دانلود
دانلود رایگان کتاب استعداد تحصیلی دکتری وب‌سایت پی اچ دی تست (به همراه پاسخ تشریحی آزمون دکتری ۹۴) با تشکر از وب سایت وزین پی اچ دی تست
دانلود رایگان جزوه استخدام شغلی آزمون قضاوت باتشکر از کانال حقوقی نکته سنج
دانلود رایگان سوالات و پاسخ تشریحی استعداد تحصیلی آزمون دکتری سال 1393 باتشکر از وبسایت وزین پی اچ دی تست

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

پیمایش به بالا