26 فروردین 1403 ساعت 13:06

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

معرفی منابع و دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه کنکور مقطع دکتری رشته مهندسی عمران – سازه

معرفی رشته مهندسی عمران ـ سازه 

مهندسی عمران یک رشته مادر در تولید و نگهداری زیرساخت ¬های شهری، به ویژه در کشور¬های در حال توسعه است. یکی از گرایش¬های مهم و اساسی این رشته که از دوره کارشناسی ارشد آغاز می¬شود، گرایش مهندسی سازه می باشد. در گرایش مهندسی سازه به بررسی، تحلیل و طراحی سازه ¬های مختلف از جمله ساختمان ¬ها تحت اثرات مختلف پرداخته می¬ شود؛ همچنین شاخه ¬ای از این رشته به بررسی و کار بر روی مقیاس ¬های میکرو المان¬ها و سازه ¬های مختلف می ¬پردازد که نزدیک به حوزه مکانیک ذرات است. به طور کلی این گرایش از رشته مهندسی عمران جزء گرایش ¬های محبوب و پرمتقاضی بین داوطلبان است.

گرایش های دکتری مهندسی عمران: سازه

در این دوره دانشجویان به فعالیت های آموزشی و پژوهشی در زمینه ی تجزیه و تحلیل و طراحی سازه های مختلف می پردازند. اساتید دوره دکتری عمران گرایش سازه توسط رویکرد آموزشی، پژوهشی به آموزش اثبات دقیق و معادلاتی تمام خواص سازه و طراحی سازه های بلند مرتبه، سازه هایی با رفتار غیر خطی، انواع مقاطع متغیر به کار رفته در تیر و ستون و مدلسازی دقیق سازه در نرم افزار های تخصصی به دانشجویان می پردازند.
گرایش سازه از جمله مهم ترین گرایش های دکتری مهندسی عمران محسوب می شود. از جمله موضوعات مورد بحث در گرایش سازه ساخت، طراحی و بررسی انواع سازه های عمرانی است. از میان این سازه ها می توان به انواع سازه های عظیم صنعتی، سدها، پل ها و ساختمان ها اشاره کرد. این گرایش از رشته عمران دارای بازار کار خوبی در زمینه ارائه مشاوره در زمینه بازرسی و طراحی و تولید در مراکز عمرانی و سازمان ها و همین طور مشاوره و تدریس برخوردار است.

هدف از تحصیل رشته مهندسی عمران ـ سازه :

هدف اصلی تحصیل در رشته مهندسی عمران ـ سازه را می ¬توان افزایش توانایی شناخت رفتار و طراحی سازه¬های پیچیده ¬تر و مختلف عنوان کرد.
عمده هدف اصلي در گرايش سازه، شناخت بهتر رفتارهای غير خطی سازه است. اين رفتارها می‌ تواند محدود به توزيع در يک جوش ساده فولادی و حتی خرابی پيشرونده در يک سازه بزرگ باشد؛ بنابراين با اين حجم از محدوده مطالعاتی دانشجو می ‌تواند در زمينه خاصی به مطالعه رفتارهای غير خطی پيچيده‌ای از سازه بپردازد. پس از شناخت عميق اين رفتارها دانشجو می‌ تواند به طراحی سازه و حتی فرمول‌ های ارائه شده در آيين نامه‌ها تسلط بيشتری داشته باشد. در مقطع دکتری رشته مهندسی عمران گرایش سازه، دانشجو سطح مطالعات خود را در زمينه آيين نامه های طراحی نيز افزايش می‌دهد و می ‌تواند از مطالب آنها در جهت طراحی سازه‌ های پيچيده و مدرن تر استفاده کند.

آینده شغلی و بازار کار مربوط به فارغ التحصیلان رشته مهندسی عمران ـ سازه

همانطور که گفته شد، گرایش سازه در رشته مهندسی عمران بسیار پرمتقاضی بوده و دلیل آن را نیز می¬توان در بازار کار آزاد و تخصصی آن، گردش مالی بالا در پروژه¬ های عمرانی مرتبط و همچنین نیاز جامعه جستجو کرد. در بازار کاری این رشته، فردی موفق ¬تر است که پس از گذراندن این دوره بتواند حداقل به تخصص طراحی سازه ¬ای خاص دست یابد.
مهمترين شغل دولتی برای فارغ التحصيلان دوره دکتری مهندسی سازه، عضویت در هيئت علمی دانشگاه های کشور است. با جذب شدن در يکی از دانشگاه های کشور، می ‌توان زمينه های گسترده تری در پژوهش‌ های علمی پيش روی دانشجویان این رشته گشود. علاوه بر اين می توان به همکاری با وزارتخانه‌ ها و سازمان های خصوصی و دولتی در شاخه اجرای طرح های عمرانی و صنعتی جهت برنامه‌ ریزی، طراحی، اجرا و حتی نظارت بر طرح های وزارتخانه‌ هايی نظير راه و شهرسازی، نیرو و صنایع، عضويت در سازمان نظام مهندسی ساختمان و واحدهای عمرانی شهرداری ‌ها، همکاری با مهندسین در شرکت‌های مشاور سازه و معمار جهت مشارکت در طراحی و نظارت بر اجرای پروژه ‌های موضوع فعالیت این مؤسسات اشاره کرد.

دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه کنکور دکتری رشته مهندسی عمران – سازه

برای دانلود رایگان سوالات سالهای گذشته به همراه پاسخنامه مربوطه در ادامه همراه سایت قدم یار باشید.

فایلهای دانلودی

کد و عنوان رشته امتحانی سال برگزاری دانلود
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه دکتری رشته مهندسی عمران - سازه (2307) سال 1402 1402
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه دکتری رشته مهندسی عمران - سازه (2307) سال 1401 1401
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه دکتری رشته مهندسی عمران - سازه (2307) سال 1400 1400
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه دکتری رشته مهندسی عمران - سازه (2307) سال 1399 1399
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه دکتری رشته مهندسی عمران - سازه (2307) سال 1398 1398
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه دکتری رشته مهندسی عمران - سازه (2307) سال 1397 1397
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه دکتری رشته مهندسی عمران - سازه (2307) سال 1396 1396
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه دکتری رشته مهندسی عمران (2307) سال 1397 1395
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه دکتری رشته مهندسی عمران - سازه (2307) سال 1394 1394
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه دکتری رشته مهندسی عمران - سازه (2307) سال 1393 1393

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

اسکرول به بالا