30 تیر 1403 ساعت 17:06

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

معرفی منابع و دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه کنکور دکتری رشته مهندسی فناوری – اطلاعات

معرفی دکتری مهندسی فناوری اطلاعات (آی تی)

دکتری مهندسی فناوری اطلاعات مجموعه ای هماهنگ از فعالیت های آموزشی و پژوهشی در زمینه های مختلف از جمله مدیریت سیستم های اطلاعاتی، تجارت الکترونیکی، سیستم های چند رسانه ای، امنیت اطلاعات و شبکه های کامپیوتری می باشد. 
 
دکتری رشته مهندسی فناوری – اطلاعات_ قدم یار
 
با توجه به رشد و گسترش روز افزون مباحث مربوط به فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی در جهان و تاثیر مستقیم آن ها بر زندگی مردم، کاربرد فناوری اطلاعات در ایران نیز فراگیر شده و برای تربیت نیروهای متخصص و کارآمد، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در تمامی مقاطع  در رشته مهندسی فناوری اطلاعات، دانشجو می پذیرند.
دکتری مهندسی فناوری اطلاعات مجموعه ای هماهنگ از فعالیت های آموزشی و پژوهشی در زمینه های مختلف از جمله مدیریت سیستم های اطلاعاتی، تجارت الکترونیکی، سیستم های چند رسانه ای، امنیت اطلاعات و شبکه های کامپیوتری می باشد. محور اصلی فعالیت های دانشجویان در دوره دکتری مهندسی فناوری اطلاعات، تحقیق نظری، تجربی و یا ترکیبی از این دو است و آموزش در این دوره، برای رفع کاستی های اطلاعاتی دانشجویان و هموار کردن راه رسیدن به اهداف تحقیق می باشد.
هدف از ایجاد دوره دکتری مهندسی فناوری اطلاعات، نوآوری در زمینه های علمی و تحقیقی و دست یابی به جدیدترین فناوری ها و دستاوردهای تحقیقی و تکنولوژیکی است.
دانشجویان در این دوره می توانند با روش های پیشرفته تحقیق و تسلط بر آثار علمی مهم در یک زمینه خاص از مهندسی آی تی آشنا شوند و گام مهمی در کمک به پیشرفت و گسترش مرزهای دانش بردارند.

رشته های مجاز برای شرکت در آزمون دکتری مهندسی فناوری اطلاعات

فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها می توانند با شرکت در آزمون دکتری مهندسی فناوری اطلاعات و کسب موفقیت، در این رشته تحصیل کنند.

منابع دکتری مهندسی فناوری اطلاعات 98

انتخاب بهترین منابع دکتری مهندسی فناوری اطلاعات، یکی از مهمترین بخش های آمادگی برای آزمون دکتری 98 می باشد.
مشاوران 3 گام بر اساس هدف، شرایط و مدت زمان مطالعه داوطلب مناسب ترین منابع را معرفی می نمایند. برای اطلاع از منابع در پنل مشاوره و برنامه ریزی ما ثبت نام نمایید.

ضرایب دروس آزمون دکتری مهندسی فناوری اطلاعات

ضریب دروس عمومی که شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی است برابر 1 و ضریب دروس تخصصی برابر 4 است.
 

چارت درسی دکتری مهندسی فناوری اطلاعات

چارت درسی دکتری مهندسی فناوری اطلاعات شامل دروس اجباری، دروس جبرانی، دروس اختیاری، امتحان جامع و رساله می باشد.

دروس اجباری:

در مرحله آموزشی دوره دکتری مهندسی فناوری اطلاعات، گذراندن حداقل 18 واحد در زمینه های اصلی و فرعی برای دانشجو اجباری است. منظور از زمینه، یک زمینه علمی است و منظور از درس های یک زمینه، مجموعه ای از دروسی است که در این زمینه برنامه ریزی شده اند. این دروس، با دروسی که دانشجو در دوره های قبلی گذرانده است، متفاوت می باشد.
الف: حداقل 12واحد درسی باید در ارتباط با زمینه اصلی باشند.
ب: حداقل 6واحد درسی باید در ارتباط با زمینه فرعی باشند.
موضوع رساله دکتری باید در زمینه اصلی باشد.
یکی از زمینه های فرعی باید خارج از رشته تحصیلی دانشجو انتخاب شود.
در زمینه فرعی دانشجو که خارج از رشته اصلی او می باشد، دروس گذرانده شده باید در سطح کارشناسی ارشد و یا دکتری آن زمینه باشند.

دروس جبرانی:

چنانچه برای گذراندن دروس اجباری، دانشجو دروس پیش نیاز آنها را نگذرانده باشد، موظف است دروس پیش نیاز را بعنوان دروس جبرانی بگذراند. تعداد واحد دروس جبرانی برای هر درس نباید از 6واحد بیشتر شود.

دروس اختیاری:

اگر دانشجو دروس اختیاری گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات را در آن دوره اخذ نکرده باشد، می تواند در دوره دکتری آن ها را بگذراند.
ضمنا دروس اجباری مقطع کارشناسی ارشد یک گرایش می تواند به عنوان دروس زمینه فرعی در دوره دکتری اخذ شوند. دانشجویان در طول دوره تحصیل خود و قبل از آزمون جامع می توانند حداکثر دو درس و یا شش واحد تحت عنوان مباحث پیشرفته و حداکثر یک درس یا سه واحد تحت عنوان مباحث ویژه اخذ نمایند. هدف از دروس مباحث ویژه ارائه و بررسی پیشرفته ترین مطالب و مباحث جدید در زمینه های تحقیقی دانشجو است که امکان ارائه ی آن در قالب یک درس کلاسیک فراهم نشود و یا هنوز برنامه درسی آن به تصویب شورای عالی برنامه ریزی نرسیده باشد. عنوان و برنامه این درس باید قبل از ثبت نام دانشجو به تصویب شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده رسیده باشد.
دانشجو باید حداقل 5 درس از دروس زمینه اصلی را قبلا در کارشناسی ارشد گذرانده باشد در غیر این صورت دانشجو موظف است مابقی دروس را بعنوان دروس کمبود بگذراند.
کلیه دروسی که دانشجو در دوره دکتری می گذراند باید متفاوت با دروسی باشند که دانشجو قبلا گذرانده است.

آزمون جامع:

دانشجویانی که کلیه دروس مرحله آموزشی خود را با موفقیت گذرانده باشند می توانند در آزمون جامع بصورت کتبی و شفاهی برگزار می گردد شرکت نمایند. این آزمون از محتویات دروس تحصیلات تکمیلی (حداقل 5 درس) دانشجو انجام شده و دانشجو حداکثر دوبار می تواند در آن شرکت نماید.

مرحله تدوین رساله:

دانشجویانی که در امتحان جامع پذیرفته می شوند، در مرحله تدوین رساله ثبت نام می کنند. تعداد کل واحدهایی که دانشجو در مرحله تدوین رساله بنام واحد پروژه تحقیقاتی می بایست اخذ کند،24 واحد می باشد که هر نیمسال 6واحد آن را ثبت نام می کند.
دروس دکتری مهندسی فناوری اطلاعات- دروس جبرانی
داوطلبان پذیرفته شده با مدرکی به غیر از کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات باید دروس جبرانی تعیین شده توسط کمیته تحصیلات تکمیلی دانشکده را با توجه به کمبودهای تخصصی مربوط بگذرانند.
 

دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه کنکور مقطع دکتری رشته مهندسی فناوری – اطلاعات

برای دانلود رایگان سوالات سالهای گذشته به همراه پاسخنامه مربوطه در ادامه همراه سایت قدم یار باشید.

فایلهای دانلودی

کد و عنوان رشته امتحانی سال برگزاری دانلود
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه کنکوری مقطع دکتری رشته مهندسی فناوری – اطلاعات(2358) سال 1402 1402
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه کنکوری مقطع دکتری رشته مهندسی فناوری – اطلاعات(2358) سال 1401 1401
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه کنکوری مقطع دکتری رشته مهندسی فناوری – اطلاعات(2358) سال 1400 1400
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه کنکوری مقطع دکتری رشته مهندسی فناوری – اطلاعات(2358) سال 1399 1399
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه کنکوری مقطع دکتری رشته مهندسی فناوری – اطلاعات(2358) سال 1398 1398
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه کنکوری مقطع دکتری رشته مهندسی فناوری – اطلاعات(2358) سال 1397 1397
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه کنکوری مقطع دکتری رشته مهندسی فناوری – اطلاعات(2358) سال 1396 1396

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

اسکرول به بالا