26 فروردین 1403 ساعت 12:47

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

معرفی منابع و دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه کنکور مقطع کاردانی به کارشناسی رشته کامپیوتر

معرفی رشته کامپیوتر

در دنیای امروز که زندگی به کامپیوترها وابسته است، ایجاد و توسعه مجموعه های سخت افزاری و نرم افزاری کامپیوتری، نیازمند تخصص های مختلف در سطوح مختلف است و استفاده نامناسب از کارشناسان می تواند بهره وری را پایین آورد.
از این رو، رشته اي به عنوان کاردانی کامپیوتر در چهارچوب اهدافی معین و از پیش تعيين شده تأسیس شده است و کاردان های کامپیوتر قادرند در چارچوبی که برای آن اهداف تعلیم گردیده اند، مؤثر واقع شوند.
هدف از ایجاد کاردانی کامپیوتر، آموزش افراد برای برنامه ریزی کامپیوتری است که قبلاً آماده و نصب شده اند؛ کاردان برنامه ریزی زیر نظر تحلیلگر، طراح و برنامه ساز انجام وظیفه می کند.
یک کاردان برنامه ريزي دارای تجربه زیاد، حتی خود می تواند یک نرم افزار ساده را طراحی کند و برنامه های مربوطه را بنویسد. کار با نرم افزارهایی که قبلاً نصب و طراحی شده اند شامل ورود اطلاعات، اجرای نرم افزار، تولید خروجی ها و گزارش های پیش بینی شده از عهده کاردان بر می آید.
در نرم افزار کامپیوتر، دانشجویان با چگونگی برنامه نویسی و استفاده از کامپیوتر آشنا شده و خیلی به جزئیات ساخت کامپیوتر و نحوه ارتباطات داخلی کامپیوتر کاری ندارند؛ ولی بر عکس در رشته سخت افزار، دانشجویان با چگونگی ساخت کامپیوتر و نحوه ارتباطات داخلی قطعات درونی آن آشنا می شوند.

زمان ثبت نام بدون کنکور مهندسی کامپیوتر

دانشگاه علمی کاربردی سالانه دو بار در ترم مهر و بهمن اقدام به پذیرش دانشجو بدون کنکور در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته می کند. زمان ثبت نام پیشاپیش اعلام می شود زمان ثبت نام ترم مهر 1402 در تیر ماه بود. در اواخر آذر نیز ثبت نام برای ترم بهمن آغاز می شود.

شهریه دانشگاه علمی کاربردی رشته کامپیوتر

در دانشگاه علمی کاربردی رشته ها به تفکیک گروه صنعت کشاورزی فرهنگ و هنر و مدیریت متفاوت است. رشته مهندسی کامپیوتر که در دسته صنعت قرار دارد در مقطع کاردانی شهریه ای برابر با 2 میلیون الی 2.5 میلیون تومان برآورد می شود.
شهریه رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی رقمی در حدود 2.5 الی 3 میلیون تومان است که دانشجویان هنگام انتخاب واحد باید آن را در سایت هم آوا وارد کنند.
این رشته را در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز می توان ادامه داد و در بیشتر دانشگاه های سراسری آزاد و علمی کاربردی نیز می توان در این مقاطع درس خواند.

آینده شغلی و بازار کار

با توجه به گسترش روزافزون دنیای کامپیوتر، امروزه بیش از هر زمان دیگری نیاز به متخصصان کامپیوتر احساس می شود. امروزه یک مهندس کامپیوتر اگر علاقمند به کار باشد، هیچ وقت با مشکل بیکاری روبه رو نمی شود؛ به خصوص مهندسین نرم افزار، فرصت های شغلی بیشتری داشته و برای کار کردن نیاز به امکانات و تجهیزات زیادی ندارند.
فرصت های شغلی این رشته به حدی گسترده و متعدد است که نه تنها فارغ التحصیلان این رشته به راحتی جذب بازار کار می شوند، بلکه دانشجویان دو سال آخر این رشته نیز می توانند وارد بازار کار شده و فعالیت کنند.
برای مهندسین سخت افزار هم امکان کار در شرکت های تولید کننده قطعات و دستگاه ها و مراکز صنعتی تولیدی بسیار فراهم است و از نظر سطح درآمدی هم با توجه به دانش و پشتکار شخصی در حد قابل قبول و ایده آلی قرار دارند؛ از طرفی با توجه به استفاده روزافزون از شبکه اینترنت، زمینه کار در این موضوع نیز بسیار مهیاست.

دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کاردانی به کارشناسی رشته کامپیوتر

برای دانلود رایگان سوالات سالهای گذشته به همراه پاسخنامه مربوطه در ادامه همراه سایت قدم یار باشید.

فایلهای دانلودی

کد و عنوان رشته امتحانی سال برگزاری دانلود
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کاردانی به کارشناسی رشته کامپیوتر (2210) سال 1398 1398
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کاردانی به کارشناسی رشته کامپیوتر (2210) سال 1397 1397
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کاردانی به کارشناسی رشته کامپیوتر (2210) سال 1393 1393
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کاردانی به کارشناسی رشته کامپیوتر (2210) سال 1392 1392
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کاردانی به کارشناسی رشته کامپیوتر (2210) سال 1391 1391
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کاردانی به کارشناسی رشته کامپیوتر (2210) سال 1390 1390
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کاردانی به کارشناسی رشته کامپیوتر (2210) سال 1389 1389
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کاردانی به کارشناسی رشته کامپیوتر (2210) سال 1388 1388
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کاردانی به کارشناسی رشته کامپیوتر (2210) سال 1387 1387
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه مقطع کاردانی به کارشناسی رشته کامپیوتر (2210) سال 1386 1386

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

اسکرول به بالا