6 خرداد 1403 ساعت 10:12

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

سیستم تقلب یاب در دانشگاه آزاد فعال است

سیستم تقلب یاب در دانشگاه آزاد فعال است

((براساس باز نشر پرتال قدم یار)) به گزارش ایرنا: رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برای کاهش تقلب علمی در دانشگاه آزاد سیستم‌های تقلب‌یاب و مشابهت‌یاب فعال است و فضا به گونه‌ای در این دانشگاه طراحی شده که تقلب‌زا نباشد.

قانون پیشگیری از تقلب علمی

محمدمهدی طهرانچی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره راهکار دانشگاه آزاد برای مقابله با تقلب علمی در پایان‌نامه و رساله‌ها اظهار کرد: دانشگاه آزاد به منظور جلوگیری از تقلب علمی طرح پایش را در سطح واحدهای استان‌ها ایجاد کرده است.

وی افزود: در زمان حاضر دانشجویان دانشگاه آزاد در سراسر کشور پایان نامه‌های انتخابی خود را از این سامانه دریافت می‌کنند، در سامانه پایش نظام موضوعات برای پایان‌نامه‌ها مشخص شده است.

طرح پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه‌ای (پایش) در دانشگاه آزاد اسلامی در راستای اجرای سند دانشگاه اسلامی و براساس راهبردهای «ساماندهی نظام موضوعات پژوهش‌ها، پایان‌نامه‌ها، رساله‌ها و فرآیند راهنمایی کارآمد به منظور رفع نیازهای مادی و معنوی جامعه اسلامی با تأکید بر پیوستگی آموزش و پژوهش» و «ساماندهی و ارتقای منابع انسانی در حوزه پژوهش»، طرح پایش در دانشگاه آزاد اسلامی طراحی و اجرا شده است.

به گفته طهرانچی، سامانه پایش در ذیل نظام موضوعات پایان‌نامه‌هاست، همچنین یک شورای راهبردی برای هر نظام موضوعات نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه در نظام دولتی با مسئله تقلب علمی، نفعی برخورد می‌شود، عنوان کرد: دانشگاه آزاد معتقد است که باید شرایط را برای جلوگیری از تقلب علمی فراهم کرد که تا به طور کلی این موضوع از میان برود.

رییس دانشگاه آزاد تاکید کرد که این دانشگاه با موضوع تقلب علمی به صورت ایجابی برخورد می‌کند و فضا به گونه ای طراحی شده که شرایط تقلب وجود نداشته باشد.

طهرانچی افزود: تقلب علمی به این دلیل رخ می‌دهد که به دانشجو توسط استاد و دانشگاه عنوان مناسب برای پایان‌نامه داده نمی‌شود و هیچ راهبردی هم در این راستا وجود ندارد.


((جدیدترین اخبار گلچین شده از سایت های معتبر خبری را در سایت قدم یار مشاهده نمایید.))
((کلیه اخبار در پرتال دانشجوی قدم یار، به صورت خودکار و توسط نرم افزار جستجوگر اتوماتیک گردآوری می‌گردد و این مجموعه در مورد محتوای اخبار ارائه شده هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد.))

فایلهای دانلودی

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

پیمایش به بالا