4 اردیبهشت 1403 ساعت 5:07

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

تاکید مجدد قوه قضاییه بر اعمال آیین نامه مصوب ۱۴۰۰ به کارآموزان قبولی آزمون وکالت ۱۳۹۹

ضرورت تعیین تکلیف مقررات حاکم بر کارآموزان

عضو هیأت مدیره کانون وکلای مرکز با اشاره ضرورت تعیین تکلیف مقررات حاکم بر کارآموزان گفت که دستگاه قضایی در نامه‌ای به کانون وکلا، بر لزوم اجرای آیین‌نامه لایحه استقلال مصوب سال ۱۴۰۰ نسبت به قبول‌شدگان آزمون وکالت ۱۳۹۹ تاکید کرده است.

آزمون وکالت 1399

اختلاف کانون وکلا با قوه قضاییه در مورد کارآموزان وکالت ورودی ٩٩

به گزارش قدم یار، سعید باقری، عضو علی‌البدل هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز به خبرنگار سایت وزین اختبار گفته است: دستور دوم جلسه اخیر هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز به اختلاف کانون وکلا با قوه قضاییه در مورد کارآموزان وکالت ورودی ٩٩ باز می‌گردد؛ با این توضیح که بنا به رویه معمول درخصوص طی دوره کارآموزی کارآموزان لازم است قوه قضاییه بستری را فراهم کند تا کارآموزان بتوانند دوره خود را بگذرانند.


وی ادامه داد: قوه قضاییه معتقد است آیین‌نامه اجرایی لایحه استقلال مصوب ۱۴۰۰ در مورد کارآموزان باید به طور کامل اجرا شود ولی کانون وکلا آن را قابل اجرا نمی‌داند و بر اجرای آیین‌نامه لایحه استقلال کانون وکلای مصوب ١٣٣٢ تاکید دارد.
باقری افزود: از یک سو کانون وکلا از موضع خود عدول نکرده است و از سوی دیگر دستگاه قضا بر اجرای آیین‌نامه سال ۱۴۰۰ تاکید دارد. به همین منظور کانون وکلا طی مکاتبه ای با دستگاه قضا خواستار تعیین تکلیف وضعیت کارآموزان شد.


موکول شدن تصمیم‌گیری درباره موضوع به جلسه مجمع عمومی اسکودا


این وکیل دادگستری گفت: مع الوصف قوه قضاییه در این مکاتبات نیز همچنان بر اجرای آیین‌نامه اخیر التصویب قوه تاکید کرده است. به همین دلیل باتوجه به اهمیت موضوع و ضرورت یکسان بودن رویه کانون‌ها برای جلوگیری از نقض مصوبه مجمع عمومی، قرار شد موضوع به زودی در جلسه مجمع عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری (اسکودا) مطرح گردد.

((جدیدترین اخبار گلچین شده آزمونهای حقوقی از سایت های معتبر خبری را در سایت قدم یار مشاهده نمایید.))

((کلیه اخبار در پرتال دانشجوی قدم یار، به صورت خودکار و توسط نرم افزار جستجوگر اتوماتیک گردآوری می‌گردد و این مجموعه در مورد محتوای اخبار ارائه شده هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد.))

فایلهای دانلودی

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

پیمایش به بالا