6 خرداد 1403 ساعت 11:10

آيا میخواهید در سایت قدمیار، خدمات و دانلودهای مربوط به آزمون مربوطه خود را رايگان دريافت نمایید!!!!
کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

نکات کلیدی آزمون وکالت

آزمون وکالت و نکات کلیدی آن:

داوطلبانی که در آزمون وکالت شرکت میکنند، می دانند که اولین گام موفقیت در آزمون وکالت، دسترسی به منابع آزمون وکالت است و گام بعدی برنامه ریزی برای چگونه خواندن و به خاطر سپاری مطالب است. شما با خلاصه منابع حقوقی که شامل خلاصه خط به خط منابع اصلی است و با هدف تثبیت مطالب در حافظه بلند مدت، می توانید به هدف خود که همانا قبولی در آزمون وکالت است برسید.

نکات کلیدی آزمون وکالت

اگر بخواهیم دقیق تر شویم، از آنجایی که در آزمون وکالت، سوالات با دید بنیادی مطرح می گردد، فهم دقیق مطالب که در منابع آمده و تسلط کامل به آنها برای داوطلبین، تعیین کننده است.مدیریت زمان در هنگام مطالعه، پیوستگی مطالعه و مرور منظم و با قاعده نیز از دیگر موارد تعیین کننده در موفقیت در آزمون وکالت است، که انجام همه این موارد با برنامه ریزی دقیق و منظم قابل انجام است.

در خصوص منابع آزمون وکالت نکته شایان ذکراین است که، اولویت اول، مطالعه مواد قانونی و تسلط هرچه بیشتر به نص قانون است، زیرا شیوه طرح سوالات از مواد قانون می باشد و اولویت بعدی تسلط به شرح مواد قانونی و محشا ها می باشد. در نتیجه به داوطلبان عزیز موکدا توصیه می گردد، مواد قانونی را به خوبی مطالعه نمایند تا قادر باشند به اکثر سوالات مطروحه پاسخ صحیحی دهند.
در آزمون وكالت شش عنوان درسي را از داوطلبان امتحان خواهند گرفت و باید توجه داشت که هر يك از این عناوین داراي منبع خاصي براي مطالعه مي باشد. اين عناوين ، منابع آزمون وکالت هر يك دارای ضرايبی به شرح زير می باشند:
١ـ درس – حقوق مدني – با ضريب ٣

بهترین منبع مطالعه ي کتاب برای درس حقوق مدني براي آزمون وكالت ، كتاب قانون مدني در نظم حقوقي كنوني تأليف دكتر ناصر كاتوزيان است .این کتاب جامعترین و کاملترین منبع این درس می باشد.
٢ ـ درس آيين دادرسي مدني با ضريب ٣

جدیدترین منبع مطالعه ي درس آيين دادرسي مدني دوره سه جلدي آيين دادرسي مدني تأليف دكتر عبدا..شمس است . همچنين داوطلبان مي بايست مجموعه قانون آيين دادرسي مدني رياست جمهوري را نيز مطالعه نمايند .این دو کتاب مکمل هم می باشند .
٣ ـ درس حقوق جزا ( عمومي و اختصاصي ) با ضريب ٢

بی شک کاملترین منبع مطالعه ي درس حقوق جزاي عمومي كتاب زمينه حقوق جزاي عمومي تأليف دكتر رضا نوربها است . علاوه براين ، كتاب محشاي قانون مجازات اسلامي تأليف دكتر ايرج گلدوزيان و نيز مجموعه قانون مجازات اسلامي رياست جمهوري بايد مورد مطالعه داوطلبان قرار گيرد تا نکته ای از قلم نیافتد !
٤ ـ درس آيين دادرسي كيفري با ضريب ٢

از جمله بهترین مطالعه ي اين درس دوره دو جلدي آيين دادرسي كيفري تأليف دكتر محمد آشوري و نيز مجموعه قانون آيين دادرسي كيفري رياست جمهوري است .این کتاب در این درس به شدت توصیه میشود .
٥ ـ درس حقوق تجارت با ضريب ٢

همانطور که در جریان هستید از كاملترين منبع مطالعه ي اين درس دوره پنج جلدي حقوق تجارت تأليف دكتر ربيعا اسكيني مي باشد. علاوه بر اين ، متن قانون تجارت نيز بايد به دقت مورد مطالعه قرار گيرد .این دو کتاب بی شک بهترین منابع هستند .
٦ ـ درس اصول فقه با ضريب ١

جامعترین منبع اصلي اين درس كتاب مباني استنباط حقوق اسلامي يا اصول فقه تأليف دكتر ابوالحسن محمدي است كه چاپ نوزدهم به بعد اين كتاب توصيه مي شود .چون از این چاپ به بعد با تغییرات اساسی روبرو هستیم و کتاب بازنوبیسی شده است .

برنامه ریزی مطالعه برای قبولی در آزمون وکالت :

برنامه ای كه در اين بخش به داوطلبان توصيه مي شود از کاملترین و جامعترین برنامه ریزی های درسی در چند سال اخیر است. مهمترين نكته اي كه پس از معرفي منابع آزمون و پيش از برنامه ريزی قابل ذكر است مطالعه دقیق کتب معرفی شده می باشد. ازآنجايي كه منابع درسي پيش گفته حجيم، پراكنده و اغلب دشوار مي باشند و مطالعه آنها به یکباره به جهت سختی رقابت درآزمون ، زیاد مطلوب نیست به داوطلبان توصيه مي شود در ابتدا مطالب را به طور منظم و خلاصه از کتب دربیاورند سپس با تكرار آنها در قالب برنامه اي منظم به خاطر بسپارند.

مهم ترین نکات برنامه ريزي برای قبولی در آزمون وکالت :

١ ـ هر داوطلب بر اساس زماني كه در طي روز مي تواند به مطالعه اختصاص دهد بايد برنامه خود را تنظيم نمايد .

٢ ـ به جهت اهميت دو درس حقوق مدني و آيين دادرسي مدني ( كه هر دو داراي ضريب ٣ هستند ) به داوطلبان توصيه مي شود هر روز اين دو درس را مورد مطالعه قرار دهند .

٣ ـ داوطلبان در هر روز علاوه بر دو درس پيش گفته بايد متناسب با زماني كه در اختيار دارند يك يا دو کتاب ديگر نيز مطالعه نمايند .

٤ ـ با اينكه درس اصول فقه داراي ضريب يك مي باشد ولي به جهت دشواري اين درس ، اهميت آن در قبولي داوطلبان بسيار زياد است .

٥ ـ براي آنكه داوطلبان نظمي منطقي در مطالعه داشته باشند توصيه مي شود برنامه ريزي درسي خود را هماهنگ با برنامه زمان بندی آزمون انجام دهند . به طوري كه قبل از آزمون ، مطالب درسي براي داوطلبان بارها تکرار شود تا در ذهن تثبيت گردد .

٦ ـ مطالعه ي داوطلبان بايد پيوسته و مستمر صورت پذيرد .

٧ ـ مطالعه بايد همراه با فهم عميق و دقيق مطالب باشد.

نکات کلیدی آزمون وکالت

در ادامه برخی از مهمترین جزوات موجود که نکات شرکت در آزمون وکالت را بررسی نموده اند برای دانلود رایگان قرار داده میشود.

هدف اصلی مجموعه و پرتال قدم‌یار فراهم نمودن مكانی پویا و بروز، جهت خبررسانی و همچنین استفاده رایگان دانشجویان گرامی از تمامی خدمات سایت می‌باشد. در این پرتال سعی می‌گردد دانشجویان، تمامی خدماتی که در طی دوران تحصیل و ارتقاء به مقاطع علمی بالاتر نیاز دارند را به صورت کامل و جامع دریافت نمایند.

آيا میخواهید در سایت قدم‌یار، خدمات و دانلودهای مربوط به رشته تحصيلی خود را رايگان دريافت نمایید!!!!

کافی است با يک ثبت نام چند ثانيه ای، با ما همقدم شويد.

فایلهای دانلودی

عنوان جزوه تقدیر دانلود
دانلود رایگان نکات آزمون وکالت همراه با تشریح باتشکر از وبلاگ حقوقی سعید شاکر
دانلود رایگان نکات مهم آزمون وکالت سال 1392 باتشکر از موسسه فرهنگی طرح نوین اندیشه
دانلود رایگان جزوه موفقیت آزمون وکالت باتشکر از موسسه فرهنگی طرح نوین اندیشه

این مطلب را به اشتراک بگذارید…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

قدم یار آزمون حقوقی

در سایت قدم یار آخرین اخبار و شرایط آزمونهای حقوقی را مشاهده فرمایید.

برچسب‌ها:

پیمایش به بالا